Organizacje zdrowotne apelują do celebrytów do nieszerzenie pseudo nauki.

- To jest jakaś kompletna degrengolada, żeby Edyta Górniak zapraszała ministra zdrowia na rozmowę uświadamiającą o szczepionkach, które według jej (nie)wiedzy są szkodliwe – mówi o zjawisku celebrytyzacji pseudonauki Milena Kruszewska z Fundacji Watch Health Care.

- Gdy dziesięć lat temu pracowałam w Naczelnej Izbie Lekarskiej, zastanawialiśmy się, jak walczyć z medycznymi hochsztaplerami.Walka okazała się permanentna i trwa do dziś, a na dodatek na froncie pojawiają się celebryci. I to zdecydowanie nie po stronie nauki i rozsądku.- Zdradza w rozmowie z WP Tech Kruszewska.

Z pomysłem wystosowania apelu do polskich celebrytów szerzących pseudo naukę wyszła Fundacja Watch Health Care wraz z dwudziestoma organizacjami zajmującymi się prawami pacjentów.

#WHCnews 25 maja – dzień, w którym fundacje i organizacje pacjenckie zwarły szyki, by powiedzieć razem „Stop...

Gepostet von Fundacja Watch Health Care am Montag, 25. Mai 2020

Celebryci szerzą pseudonaukę

"Z niepokojem obserwujemy niebezpieczny trend celebrytyzacji pseudonauki, czyli pojawiania się w przestrzeni publicznej wypowiedzi rozpoznawalnych powszechnie osób, których hipotezy, teorie i twierdzenia nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych, a często wręcz stoją w sprzeczności z faktami potwierdzonymi naukowo" – czytamy w apelu Fundacji i organizacji pacjenckich.

O co apelujemy? O zachowanie przez osoby powszechnie znane zdrowego rozsądku podczas wypowiedzi dotyczących tematyki...

Gepostet von Fundacja Watch Health Care am Sonntag, 24. Mai 2020

- Ogromnie doceniam zaangażowanie osób publicznych w rzetelne i profesjonalne akcje społeczne dotyczące ochrony.Nie mogę jednak milczeć, gdy cały sens szlachetnych działań podważany jest przez nieodpowiedzialne wypowiedzi osób, których celem jest przede wszystkim promowanie samych siebie, a nie troska o zdrowie i bezpieczeństwo innych. – mówi Kruszewska.

Działania organizacji starają się nie tylko o to, by celebryci zaprzestali wygłaszania teorii pseudonaukowych, ale także aby środowiska oraz instytucje naukowe wyciągnęły z tego odpowiednie konsekwencje.

O co apelujemy? O zachowanie przez osoby powszechnie znane zdrowego rozsądku podczas wypowiedzi dotyczących tematyki...

Gepostet von Fundacja Watch Health Care am Sonntag, 24. Mai 2020

Przypomnij sobie o… OSTRZEŻENIE DLA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI DROGERII. OSZUŚCI ZNALEŹLI NOWY SPOSÓB NA ZDOBYCIE WRAŻLIWYCH DANYCH

Jak informował portal Życie: KATARZYNA CICHOPEK ZŁAMAŁA SWOJĄ TWARDĄ ZASADĘ. PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA CÓRKĘ NA INSTAGRAMIE, FANI AKTORKI NIE MOGĄ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ