Biorąc pod uwagę, że po praz ostatni bociany białe były widziane w Wielkiej Brytanii w 1416 roku, kiedy znaleziono parę bocianów białych gniazdujących na dachu Katedry św. Idziego w Edynburgu to wielki sukces brytyjskich ornitologów. Najwyraźniej uda się przywrócić do życia gatunek ptaka, który na Wyspach Brytyjskich funkcjonował i rozmnażał się już 360 tysięcy lat temu, jak wynika z zapisów archeologicznych!

Kierownictwo projektu ochrony mającego na celu przywrócenie dziko rosnących bocianów białych do Wielkiej Brytanii, zwanego White Stork ogłosili wyklucie się piskląt z niektórych jaj w hrabstwie West Sussex!

Pisklęta wykluły się w gnieździe w Knepp Estate niedaleko Horsham w West Sussex. Zespół prowadzący „White Stork Project” powiedział, że po raz pierwszy od stuleci urodziły się młode bociany białe w Wielkiej Brytanii. Minęło ponad 600 lat!

Bociany wróciły do Wielkiej Brytanii po 600 latach!

Stało się to po tym, jak ta sama para białych bocianów bezskutecznie próbowała rozmnażać się w Knepp w zeszłym roku. Lucy Groves, kierownik projektu White Stork Project, powiedziała, że ​​po raz pierwszy od setek lat wykluły się dzikie pisklęta bociana białego w Wielkiej Brytanii.

źródło: Twitter

- Po 33 dniach oczekiwania na pisklęta, niezwykle ekscytujące były oznaki wyklucia się młodego osobnika z pierwszego jaja 6 maja. Rodzice świetnie opiekują się maluchami i wykonują fantastyczną robotę, zwłaszcza po nieudanej próbie w zeszłym roku – mówi kierownik projektu.

Organizacja chce ustanowić populację co najmniej 50 par lęgowych bocianów białych w południowej Anglii do 2030 roku.

- Obserwujemy, jak chodzą po trawie na długich nogach, kopią owady i zręcznie łapią je w długie dzioby, by wykarmić siebie i pisklęta. Żaden inny ptak nie robi tego w Wielkiej Brytanii. Bocian biały wraca do niszy, która była niezapełniona od wieków – podsumowują wolontariusze projektu White Stork.

Isabella Tree, która jest współwłaścicielką Kneppa i Charliego Burrella stwierdziła, że kiedy słyszy ten stukot, dochodzący z wierzchołków dębów, gdzie obecnie gniazdują bociany w Knepp, wydaje się, że do życia wrócił dźwięk pochodzący z głębokiego średniowiecza.

Jak informował portal Życie: UFO BYŁO DOBRZE ZNANE LUDZIOM JUŻ W STAROŻYTNOŚCI? PRZEDSTAWIAMY NIEWIARYGODNE DZIEŁA SZTUKI, KTÓRE MOGĄ POTWIERDZAĆ TĘ TEZĘ

Portal "Życie" pisał również: METODA, KTÓRA ODMIENI UPRAWĘ TRUSKAWEK. POZWOLI POSIADACZOM MAŁYCH OGRÓDKÓW NA ZEBRANIE WIELKICH PLONÓW

Przypomnij sobie: LEPIEJ NIE SPOTKAĆ SIĘ Z TAKIMI OWADAMI. GDZIE MIESZKAJĄ WETY I CZY SĄ NIEBEZPIECZNE DLA LUDZI?