Jak podaje "Lelum", chodzi o ograniczenia w przekraczaniu granic i obowiązkową kwarantannę. Złagodzenie dotyczyć ma kierowców, którzy wykonując swoją pracę, przekraczają granice, a także studentów i ich opiekunów.

Złagodzenie restrykcji

YT

Kierowcy pracujący przy międzynarodowym transporcie, podróżujący tranzytem na terenie naszego kraju innym środkiem transportu, niż pojazd używany do transportu, a także studenci i ich opiekunowie przekraczający granice uczący się na terenie Polski, zwolnieni będą z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

Dobre wiadomości z rządu płyną także dla obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, a także Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej. Nie będą oni musieli przechodzić 14-dniowej kwarantanny przy przejeździe przez nasz kraj do miesjca zamieszkania, pobytu, oraz najbliższej rodziny (współmałżonek, dzieci).

Resort spraw wewnętrznych tak komentuje dołączenie do tej listy studentów i ich opiekunów:

Wynika to z przyjętego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej harmonogramu egzaminów zewnętrznych dla uczniów, którzy ukończyli naukę w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych (w okresie od 8 czerwca do 28 sierpnia).

Przypomnij sobie o… DETEKTYW RUTKOWSKI WYJAWIŁ CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT ODNALEZIENIA KACPERKA. WIEDZIAŁ, ŻE TAK TO SIĘ SKOŃCZY

Jak informował portal Życie: KILKUMIESIĘCZNA DZIEWCZYNKA W OKNIE ŻYCIA. PRZY DZIECKU POZOSTAWIONO LIST