W szufladzie pod piekarnikiem zazwyczaj trzymamy blachy, foremki i inne akcesoria potrzebne do pieczenia. Zastrzega się jednak, aby nie umieszczać tam produktów łatwopalnych, gdyż miejsce to bardzo szybko się nagrzewa.

To dość wygodne, aby w szufladzie, która znajduje się najbliżej piekarnika, magazynować rzeczy, które służą właśnie do pieczenia. Okazuje się jednak, że zastosowanie tej szuflady jest zupełnie inne. Pewnie nikt się tego nie spodziewał.

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem?

Piekarnik jest chyba podstawowym sprzętem kuchennym w każdym domu. Można w nim przygotować nie tylko przepyszne pieczone dania, ale również masę smacznych ciast i deserów.

Większość piekarników wyposażona jest w tajemniczą szufladę, znajdującą się po nimi. Choć gospodynie domowe głównie używają jej jako schowka, służy ona do zupełnie innych celów.

W szufladzie tej można przechowywać upieczone posiłki po to, aby zachowały wciąż ciepło. Szuflada pod piekarnikiem szybko się nagrzewa i to właśnie w tym miejscu najlepiej umieścić świeżo upieczone danie, aby nie wystygło przed powrotem domowników lub przyjściem gości.

Jest to także idealne miejsce do przechowywania ciasta, aby nie opadło. Ponadto szuflada pod piekarnikiem kontroluje poziom wilgotności, co oznacza, że nasze danie nie stanie się suche.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie piekarniki są wyposażone właśnie w taką szufladę. Najlepiej sprawdzić to na stronie producenta lub w instrukcji obsługi sprzętu.

Polecamy także: STARA KSIĄŻECZKA MIESZKANIOWA, BON ŻYWNOŚCIOWY CZY BON Z CZASÓW PRL MAJĄ DUŻĄ WARTOŚĆ. OKAZUJE SIĘ, ŻE ICH POSIADACZE MOGĄ SPORO ZYSKAĆ.

Może zainteresuje Cię to: POSIADASZ KULTOWĄ PRALKĘ FRANIA? JEŚLI TAK, POD ŻADNYM POZOREM JEJ NIE WYRZUCAJ, BO MOŻE BYĆ WARTA FORTUNĘ

Portal Życie pisał również o… DLA PSA NIE LICZY SIĘ GRUBOŚĆ PORTFELA. TE ZDJĘCIA POKAZUJĄ PIĘKNĄ, BEZWARUNKOWĄ MIŁOŚĆ CZWORONOGÓW I OPIEKUNÓW