Cebula jest warzywem o bogatych właściwościach i wielu zastosowaniach. Nie tylko uzupełnia smak naszych potraw, ale także leczy. Jednym z najpopularniejszych domowych leków jest właśnie syrop z cebuli, który świetnie sprawdzi się na przeziębienie, katar i kaszel.

Cebula ma dobroczynne substancje bakteriobójcze, a także składniki odżywcze wspomagające odporność w walce z wirusami. Ma także działanie wykrztuśne.

Okazuje się jednak, że łupina z cebuli także ma wspaniałe właściwości. Mało tego, zawiera więcej przeciwutleniaczy niż sama cebula!

Niezwykłe właściwości łupin z cebuli

Łupiny z cebuli zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. Okazuje się, że jest to duży błąd, gdyż posiadają one wyjątkowe właściwości, które mogą poprawić stan naszego zdrowia.

Ponadto zawierają one dużą ilość flawonoidów i błonnika, dzięki którym nasza skóra wygląda zdrowo i promiennie. Okazuje się, że łupiny z cebuli zawierają więcej przeciwutleniaczy niż sama cebula.

Dzięki dużej ilości kwercetyny i błonnika, łupiny mogą zmniejszać ryzyko chorób układu krwionośnego, otyłości, chorób z układem trawiennym, raka okrężnicy i cukrzycy typu 2. Posiadają one także właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne oraz antynowotworowe.

Jedynym przeciwskazaniem do zażywania łupin z cebuli w jakiejkolwiek formie jest ciąża oraz okres laktacji.

W jaki sposób można użyć łupin z cebuli?

Przede wszystkim łupiny z cebuli można dodawać do zup i gulaszów. Zaoszczędzimy również dzięki temu czas na obieranie tego warzywa. Warto jednak pamiętać, że łupin nie można spożywać, dlatego przed podaniem dania należy je usunąć.

Ponadto można przygotować także specjalny napar z łupin cebuli. Wystarczy zalać łupiny wrzątkiem, odczekać 15 minut i następnie odcedzić napój. Zawarta w łupinach kwercetyna ma właściwości uspokajające.

Polecamy także: MUSZKI W KWIATACH. OD DZIŚ TO ŻADEN KŁOPOT. SĄ NA TO NIEZAWODNE SPOSOBY

Portal "Życie" informował o: JAK DOBRZE PIELĘGNOWAĆ ROŚLINY DONICZKOWE. TYCH BŁĘDÓW TRZEBA UNIKAĆ