Moda na zakupy w second handach trwa już od ponad dekady. Niejednokrotnie zakupy w lumpeksie porównywane są do pudelka czekoladek, nigdy nie wiadomo, na co trafimy. To właśnie jedna z tych rzeczy, które sprawiają, że buszowanie po sklepach z używaną odzieżą to prawdziwa frajda.

Second handy to nie tylko modne ubrania. Można w nich znaleźć naprawdę wszystko. Niejednokrotnie zdarzają się prawdziwe perełki. Jeśli jesteśmy szczęściarzami możemy stać się posiadaczami naprawdę wartościowych rzeczy.

Jedną z takich osób okazała się osiemnastoletnia Basia Morawiak. Dziewczyna często odwiedzała lokalne lumpeksy w poszukiwaniu tak zwanych „perełek”. Nigdy by się nie spodziewała, że natknie się na coś takiego…

Podczas zakupów dziewczyna zwróciła uwagę na jedną z kurtek. Postanowiła kupić rzecz, która kosztowała ją zaledwie 2 złote.

Po przyjściu do domu dziewczyna zauważyła coś niezwykłego. Marynarka, którą kupiła okazała się prawdziwym zjawiskiem. Poprzednim właścicielem kurtki mógł być pewien brytyjski mundurowy.

Marynarka kupiona w bydgoskim lumpeksie okazała się pamiątką z czasów II wojny światowej.

Jak się okazało rzecz kupiona w lumpeksie była prawdziwą wojskową marynarką. Co ciekawe, dziewczynie udało się także dotrzeć do syna właściciela marynarki.

Mężczyzna okazał się być wykładowcą na jednej z amerykańskich uczelni. Syn wojskowego uznał, że marynarka mogła trafić do bydgoskiego lumpeksu po tym, jak sprzedany został dom jej właściciela.

Basia zdecydowała się przekazać swoje znalezisko do bydgoskiego muzeum.

Przypomnij sobie o… 17-LETNI BRYTYJKA PRZEPROWADZIŁA 30 OPERACJI KOSMETYCZNYCH. NIGDY NIE PYTANO JEJ O WIEK

Jak informował portal Życie: MĘŻCZYZNA PRZEZ 62 LATA UDAWAŁ, ŻE NIE SŁYSZY. TA OPOWIEŚĆ STAŁA SIĘ POPULARNA NA CAŁYM ŚWIECIE

Portal Życie pisał również o… TAK DROGO JESZCZE NIE BYŁO. POLSCY PRZEDSIĘBIORCY ZAPŁACILI NAJWYŻSZĄ W HISTORII SKŁADKĘ ZUS