Są ludzie, którzy mogą pochwalić się pięknymi kwiatami. Są też takie, u których więdną nawet kaktusy. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, mamy dla ciebie dobra wiadomość. Są kwiaty, które urosną nawet u prawdziwych pechowców. Jakie?

Zielistka

To roślina, której nie trzeba poświęcać zbyt wiele uwagi. Zielistka jest kwiatem, który potrafi kwitnąć niezależnie od panującej temperatury i warunków oświetleniowych. Najczęściej można spotkać ją w szkołach czy urzędach. Zielistka nie potrzebuje także specjalistycznych nawozów ani odpowiedniego podłoża. Jeżeli chodzi o podlewanie, również nie jest zbyt wymagająca, nic się nie stanie, kiedy zapomnimy jej podlać.

Zamiokulkas

To roślina, która może przetrwać nawet względnie niekorzystne warunki. Urośnie nawet w pomieszczeniach, w których temperatura schodzi poniżej 16 stopni Celsjusza. Zamiokulkas przeżyje także upały, bez problemu poradzi sobie z 27 stopniowymi upałami w lecie. Co więcej, roślina ze względu na fakt, jakim jest bardzo powolne rośniecie, nie wymaga od właściciela przesadzania.

Aglaonema

To roślina z tego samego gatunku, co wyżej wspomniany Zamiokulkas. Kwiat charakteryzuje się tym, że potrafi osiągnąć wzrost około jednego metra, dodatkowo ma on rozłożyste, duże liście, które są jego największą ozdobą. W przeciwieństwie do poprzedników, roślina ta lubi ciepło. Rośnie w pomieszczeniach, w którym temperatura nie spada poniżej 19 stopni Celsjusza.

Drzewko szczęścia

Grubosz potocznie nazywany jest „drzewkiem szczęścia”, czy też „drzewkiem pieniężnym”, kiedyś, gdy odwiedzaliśmy kogoś w jego nowym mieszkaniu, w dobrym tonie widziane było przyniesienie ze sobą „drzewka szczęścia’. Ta mała roślinka miała zagwarantować lokatorom szczęście i stabilność finansową.

Zgodnie z legendą, aby roślina spełniła swoje zadanie i zagwarantowała nam szczęście i pieniądze, musimy spełnić jeden warunek. Jak się okazuje, roślinka, aby aktywować swoje magiczne właściwości musi mieć odpowiednie warunki.

Na szczęście nie wymaga ona zbyt wiele. Nie musimy nawozić jej specjalnymi substancjami ani odpowiednio mocno pielęgnować. Wystarczy postawić doniczkę z rośliną w południowo-wschodnim rogu mieszkania.

Przypomnij sobie o: PRZYPRAWY NIEZBĘDNE W KAŻDEJ KUCHNI. ROZGRZEWAJĄ I WSPOMAGAJĄ LECZENIE CHORÓB