Niebieskie, zielone czy piwne, każdy z tych kolorów oczu odpowiada za inne cechy charakteru ich właściciela. Potwierdziły to badania amerykańskich naukowców, którzy przebadali ponad tysiąc kobiet w wieku od 16 do 35 lat.

Jak się okazało, ich badania dowiodły, że kolor tęczówki wiążę się z cechami charakteru osoby, której tęczówki mają określony kolor. Jakie cechy charakterystyczne odpowiadają twoim oczom?

Brązowe

Mówi się, że osoby charakteryzujące się brązowymi oczami to prawdziwe dusze towarzystwa. Właściciele brązowych oczu są mili i uprzejmi, a także pomocni i godni zaufania. W ich własnej hierarchii wartości na pierwszym miejscu zawsze znajduje się rodzina. Na kolejnych miejscach rysują się bliscy i przyjaciele. Osoby, które mają brązowe oczy są także otwarte i szybko nawiązują kontakty z innymi ludźmi.

Piwne

O osobach, które charakteryzują się piwnym odcieniem tęczówki mówi się, że są samolubne i skupione na własnych potrzebach. Pomaga im to w dążeniu do osiągniecia własnych celów, dlatego że osoby o takim kolorze tęczówki są zazwyczaj bardzo ambitne i zdeterminowane do osiągania własnych korzyści.

Czarne

Osoby o oczach czarnych mają w sobie pewną tajemnicę. Mówi się, że są one impulsywne i niestabilne emocjonalnie. W pełni oddają się pożądaniom i pasji. Są także bardzo odważne.

Niebieskie

Osoby o niebieskich oczach charakteryzują się niecodzienną charyzmą. Dodatkowo są także bardzo odważni i świetnie sprawdzają się w roli liderów. Mówi się, że posiadacze niebieskich oczu są także sentymentalni i romantyczni. Co więcej, charakteryzują się największą odpornością na wpływy świata zewnętrznego.