Miłość nie zna żadnych granic. Doskonałym dowodem na to może być pewien bocian, który od 16 lat każdego roku przemierza pół świata, aby spotkać się ze swoją niepełnosprawną ukochaną.

Historia Maleny i Klepetana pouszyła serce niejednej osoby. Rozpoczęła się kilkanaście lat temu w okolicach Brodskiego Varoszu we wschodniej części Chorwacji, niedaleko granicy z Bośnią i Hercegowiną i trwa do dnia dzisiejszego.

Mężczyzna zaopiekował się rannym bocianem

Pewien wdowiec mieszkający w Chorwacji zaopiekował się rannym bocianem. Stjepan Vokić znalazł w 1993 roku postrzeloną przez myśliwych samicę i przygarnął ją do domu. Ptak otrzymał imię Malena.

Bocian nigdy nie odzyskał pełnej sprawności, aby móc wrócić do naturalnego środowiska. Malena jest jednak na tyle udomowiona, że podobno ogląda z mężczyzną telewizję. Specjalnie dla niej wybudował na szczycie dachu gwiazdo, aby miała szansę na normalne życie.

Zimą z kolei mieszka w ogrzewanej komórce, gdzie znajduje się również akwarium z rybami. Stjepan w ten czas poświęca bocianowi dużo uwagi i smaruje jej nogi maścią, aby nie wysuszyły się z powodu braku wody.

Pewnej wiosny w Maleny gnieździe zawitał adorator, którego wdowiec nazwał Klepetan.

Wyjątkowa relacja dwóch bocianów

Klepetan spędził ze swoją ukochaną cały sezon. Niestety jesienią instynkt nakazał mu lecieć do ciepłych krajów. Malena nie mogła wyemigrować wraz z nim, ponieważ jest niepełnosprawna.

Jakież było zdziwienie i jednocześnie radość Stjepana, kiedy następnej wiosny zobaczyli Klepetana, który wrócił do partnerki.

Od tamtych wydarzeń minęło już 16 lat, a i tak każdej wiosny bocian powraca do Chorwacji, aby spotkać swoją ukochaną. Jak się okazuje, pokonuje dla niej niezwykle długą drogę
- około 14 tysięcy kilometrów z południowej Afryki.

W ciągu tych kilkunastu lat wyjątkowej ptasiej relacji, Klepetan i Malena doczekali się 62 piskląt. Bociani partner zawsze pojawia się w marcu o tej samej porze. Stjepan Vokić specjalnie na tę okazję przygotowuje ogromną porcję ryb, aby ptak nabrał sił po długiej trasie.

Polecamy także: MĘŻCZYZNA O OGROMNYM SERCU URATOWAŁ ŁABĘDZIA. TO, CO Z NIM ZROBIŁ JEST NIESAMOWITE

Może zainteresuje Cię to: WYCIE WILKA NIE POZWALAŁO MU ZASNĄĆ. WTEDY MĘŻCZYZNA POSTANOWIŁ NAKARMIĆ WILKI

Portal "Życie" informował o: CO OZNACZAJĄ SYMBOLE NA METKACH UBRAŃ? OTO SŁYNNE PIKTOGRAMY Z OBJAŚNIENIAMI