Człowiek jako najpotężniejsze zwierzę na ziemi, może zdziałać cuda. Dobrze, kiedy jego czyny nie są haniebne i nie prowadzą ku zagładzie, w szerokim tego słowa znaczeniu.

Choć złych ludzi na świecie nie brakuje, na szczęście tych dobrych jest znacznie więcej. Do takiego grona należy pewien mężczyzna, który uratował łabędzia zaplątanego w siatkę.

Mężczyzna uratował cierpiące zwierzę

„Born to Explore” (w wolnym tłumaczeniu „Urodzony by odkrywać”), to popularny brytyjski program przyrodniczy. Jego prowadzący Richard Wiese miał okazję przekonać się o tym, ile wdzięczności potrafi okazać uratowane zwierzę.

Podczas kręcenia jednego z odcinków programu, którego prowadzącym jest Richard Wiese, doszło do niecodziennego zdarzenia. Kiedy mężczyzna wraz z ekipą odwiedzał kolonię łabędzi Abbotsbury Swannery, zauważył, że jeden z ptaków zaplatał się w ogrodzenie. Mężczyzna bez wahania postanowił pomóc zwierzęciu.

Zwierzęta mają w sobie ogromne pokłady wdzięczności

Mężczyzna wezwał pomoc weterynaryjną. Kiedy lekarz opatrywał ptaka, ten oplótł go szyją. Dla mężczyzny było to niesamowite uczucie.

Czułem bicie jego serca i szyję owiniętą wokół mojej. To był wspaniały moment, gdy całkowicie mi zaufał – powiedział później Richard Wise.

Historia okazała się na tyle poruszająca, że szturmem podbiła Internet.

– To naprawdę wspaniałe uczucie, gdy czujesz więź i wzajemne zaufanie z niewerbalnie komunikującym się łabędziem, kiedy zwierzę uświadamia sobie, że nie zamierzasz zaszkodzić – powiedział Richard.