Zmywanie makijażu powinno być codziennym rytuałem wszystkich osób, które się malują. Choć brzmi jak coś oczywistego, nie każdy przestrzega tej zasady.

Co się dzieje, gdy długo nie zmywa się makijażu?

Doświadczenie jednej z kobiet pokazuje, czym może poskutkować pozostawianie makijażu na noc. Przez 25 lat nie dbała o swoją skórę – wcale nie zmywała makijażu ani nie pielęgnowała swojej cery.

Bohaterką tej historii jest Theresa Lynch. Kobieta od 25 roku życia mocno się malowała – wśród kosmetyków, których używała na co dzień, znajdowały się baza, podkład, korektor, puder, bronzer, róż, tusz do rzęs oraz cienie do powiek.

Część kobiet co jakiś czas zapomina o konieczności zmycia makijażu, lecz są to pojedyncze sytuacje. Tymczasem Theresa postanowiła zlekceważyć demakijaż.

Wieczorem zasypiała w pełnym makijażu, a co rano poprawiała go. Nakładała kolejną warstwę podkładu, używała tuszu do rzęs i cieni do powiek. Zdarzało jej się zmyć makijaż wyłącznie wtedy, gdy wyglądał już naprawdę źle.

Jednak jej skóra nawet wtedy nie mogła odetchnąć – kobieta zaraz po demakijażu znów się malowała. W wieku 50 lat poczuła dyskomfort w oku i skłoniło ją to do odwiedzenia lekarza.

Podczas wizyty u lekarza także miała pełny makijaż – wtedy, gdy czuła, że coś jest nie tak, wciąż z niego nie zrezygnowała. Doktor zauważył, że pod powieką Theresy są czarne grudki.

- Grudki dostały się do spojówki i wniknęły w warstwę podspojówkową, trochę jak tatuaż. Utknęły jako szorstkie fragmenty na spodniej stronie górnej powieki, więc za każdym razem, gdy zamykała oczy, czuła jak drażnią gałkę oczną, szczególnie rogówkę – wyjaśnia okulistka, dr Rebecca Taylor.

Dodatkowo Theresa Lynch cierpiała na pęcherzykowe zapalenie spojówek w zaawansowanym stadium. Zdecydowano, że należy usunąć grudki.

Grudki tak mocno wniknęły pod skórę, że usunięcie ich trwało 1,5 godziny.

Była to lekcja dla kobiety, która od teraz nie zapomina o zmywaniu makijażu i używa już niewielu kosmetyków do malowania się.

Przypomnij sobie o… CHŁOPIEC WYDAWAŁ KIESZONKOWE NA JEDZENIE DLA BEZPAŃSKICH PSÓW. A W WIEKU 9 LAT OTWORZYŁ DLA NICH SCHRONISKO

Jak informował portal Życie: W PRZYSZŁYM MIESIĄCU CZEKA NAS WYJĄTKOWA DATA. MAGICZNY DZIEŃ DLA WSZYSTKICH KOBIET

Portal Życie pisał również o… OSTATNIE SŁOWA PAPIEŻA FRANCISZKA ZADZIWIŁY WIERNYCH. CZY NA NASZYCH OCZACH SPEŁNIA SIĘ PRZEPOWIEDNIA ŚW. MALACHIASZA