Od pewnego czasu panuje moda na życie less waste – ograniczanie ilości produkowanych odpadów. Istnieje wiele sposobów, które pomogą żyć w zgodzie z tym stylem. Jednym z nich jest kupowanie rzeczy używanych.

W tym przypadku idealnie sprawdza się odwiedzanie second handów, a także kupno używanych, lecz sprawnych rzeczy i sprzętów od innych osób. Takie działania pozwalają również na oszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

Okazuje się, że czasami można się nieźle zdziwić.

Mężczyzna kupił używaną kanapę. W środku czekała go niespodzianka

Howard Kirby to mieszkaniec USA, który kupił kanapę w sklepie Habitat for Humanity ReStore w Owosso, około 50 kilometrów od swojego domu.

Kilka tygodni po tym, gdy przywiózł mebel do domu i zaczął go używać, uznał, że jest on niewygodny. Synowa Howarda postanowiła rozpiąć poduszkę, by zobaczyć, co sprawia, że siedzenie na kanapie nie należy do komfortowych doświadczeń.

Okazało się, że w środku znajdowało się pudełko, a w nim spore pieniądze. Choć adwokat poinformował mężczyznę, że nie musi zwracać znalezionej kwoty, Kirby uznał, że byłoby to nie w porządku.

Nabywca kanapy zadzwonił do sklepu, by uzyskać informacje o poprzednim właścicielu kanapy. Mebel należał do Kim Fauth-Newberry, a wcześniej do Philipa Fautha, jej dziadka, który odszedł w 2019 roku.

Kim otrzymała z powrotem pieniądze, zaś Howard Kirby zdecydował, że zostawi sobie kanapę. Nabywca mebla przyznał, że cieszy się, że oddał pieniądze właściwej osobie.

- Myślę, że mieli nadzieję, że dostaną jakieś zdjęcia. Nie podejrzewali, że to pieniądze – wyznał.

W środku znajdowało się ponad 40 tysięcy dolarów.

Historia wydaje się niewiarygodna. Poprzedni właściciele kanapy również byli zdziwieni tym odkryciem, ponieważ nie wiedzieli, że dziadek Kim chował w ten sposób gotówkę.

Przypomnij sobie o… POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE

Jak informował portal Życie: PO CO MROZI SIĘ PŁYN DO MYCIA NACZYŃ? SPRÓBUJ SAM, A NIETYPOWE ZASTOSOWANIE POPULARNEGO SPECYFIKU MOCNO CIĘ ZASKOCZY

Portal Życie pisał również o… CZY KSIĄŻĘ HARRY NIE JEST SYNEM KAROLA? SĄ JAK DWIE KROPLE WODY Z KOCHANKIEM KSIĘŻNEJ DIANY