Moda na zakupy w second handach trwa już od ponad dekady. Niejednokrotnie zakupy w lumpeksie porównywane są do pudelka czekoladek, nigdy nie wiadomo, na co trafimy. To właśnie jedna z tym rzeczy, które sprawiają, że buszowanie po sklepach z używaną odzieżą to prawdziwa frajda.

Gwiazdy kochają lumpeksy

Niegdyś, do second handów chodziły babcie, dziś udają się do nich wszyscy – niezależnie od statusu materialnego i wieku. Ze swoim zamiłowaniem do lumpeksów nie kryją się także gwiazdy, które chętnie chwalą się swoimi zakupowymi zdobyczami.

Wśród nich znalazła się m.in. Agnieszka Włodarczyk, która jakiś czas temu pochwaliła się zdjęciami z jednego z second handów.

Zero waste fashion

Kupowanie odzieży z drugiej ręki to także działanie bardzo ekologiczne. Z tego powodu powstał nawet specjalny zwrot „Zero waste fashion”. Czym jest zero waste?

Jak czytamy na oficjalnej stronie organizacji jest to:

„Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. ... Chodzenie z własną materiałową torbą i odmawianie plastikowej jednorazowej siateczki stało się symbolem stylu zero waste.”

Second handy to nie tylko modne ubrania. Można w nich znaleźć naprawdę wszystko. Niejednokrotnie zdarzają się prawdziwe perełki. Jeśli jesteśmy szczęściarzami możemy stać się posiadaczami naprawdę wartościowych rzeczy.

Jakie niezwykłe rzeczy udało nam się znaleźć? Zobaczcie sami!

Niecodzienny stolik

Telefon stacjonarny w ksztalcie pianina

Książeczka z 1880 roku!

Marynarka z ręcznie wyszywanymi koralikami

Lalka zakonnica

Próbki stomatologiczne

A wy, co takiego znaleźliście?

Przypomnij sobie o… BEZ TEJ WIEDZY LEPIEJ NIE WSIADAJ DO SAMOCHODU. JEJ NIEZNAJOMOŚĆ MOŻE MIEĆ POWAŻNE KONSEKWENCJE

Jak informował portal Życie: NIE LEKCEWAŻ TEGO URZĄDZENIA. SŁUŻBY PRZYPOMINAJĄ, NIEUMIEJĘTNE KORZYSTANIE MOŻE PRZYNIEŚĆ OGROMNE STRATY

Portal Życie pisał również o… PRAWIE POŁOWA POLAKÓW MUSI ZAPŁACIĆ TEN PODATEK. TERMIN MIJA JUŻ NIEDŁUGO. KTO I KIEDY BĘDZIE MUSIAŁ SZYKOWAĆ SIĘ NA WYDATK