Rachel de Rond, 28. letnia mieszkanka Haarlem w Niderlandach, od urodzenia miała piękne, kręcone włosy. Jako dziewczynka, a później młoda dziewczyna, była z nich zawsze bardzo dumna. Niestety z biegiem czasu jej włosy straciły blask i sprężystość.

Mając dwadzieścia lat, Rachel była już pewna, że musi coś zmienić w pielęgnacji włosów. Do tego czasu myła włosy szamponem co dwa dni, jednak fryzura stała się sucha, a loki puszyły się i elektryzowały.

Pierwszą zmianą jaką wprowadziła, było rzadsze mycie głowy. Postanowiła, że będzie to robić raz w tygodniu. I faktycznie, kondycja jej włosów nieznacznie się poprawiła. Ale to było za mało.

W 2017 roku odkryła metodę mycia bez użycia szamponu, z użyciem jedynie octu jabłkowego lub wody. Miała trochę obaw, że nie taka forma mycia nie zapewni jej dostatecznej higieny. W końcu wszyscy od dziecka jesteśmy przyzwyczajeni, że jedynie chemiczne środki czystości dają nam gwarancję skutecznego usunięcia zanieczyszczeń.

Stało się zupełnie inaczej. Jej włosy znów zaczęły się naturalnie kręcić, były miękkie w dotyku i zwiększyły swoją objętość. Zmiana była porażająca, dlatego Rachel postanowiła na dobre zrezygnować z szamponów.

Z biegiem czasu dowiedziała się o bardzo dobrej skuteczności mieszanek ajurwedyjskich. Obecnie stosuje je na przemian z octem jabłkowym i wodą. Co prawda metoda ta jest bardziej czasochłonna ale przynosi nieprawdopodobne rezultaty.

Mieszankę zmielonych orzechów, nasion i pestek odpowiednio dobranych roślin, pozostawia na włosach przez około 30 minut, a następnie spłukuje ją wodą z kranu. Dla podtrzymania efektu, po czterech dniach odświeża włosy wodą deszczową. Ma ona bardzo dobre działanie, ponieważ jest o wiele bardziej miękka od zwykłej kranówki.

Ponieważ efekty metody jaką stosuje Rachel są widoczne gołym okiem, jej naśladowców jest coraz więcej. Pierwszym był chłopak dziewczyny, który również na dobre zrezygnował z szamponu. Oboje mają piękne i zdrowe włosy.

Przypomnij sobie o… ZBLIŻA SIĘ NAJBARDZIEJ NIEKORZYSTNY DZIEŃ W ROKU. CZYM JEST BLUE MONDAY I DLACZEGO GO TAK NAZWANO

Jak informował portal Życie: ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ZNIESIONY DLA SENIORÓW? POLSKI RZĄD ROZWAŻA TAKĄ PROPOZYCJĘ. OD KIEDY SĄ MOŻLIWE ZMIANY

Portal Życie pisał również o… NA POLSKICH DROGACH STANIE MNÓSTWO NOWYCH RADARÓW. UJAWNIONO GDZIE KIEROWCY POWINNI ZDJĄĆ NOGĘ Z GAZU