Jak się okazuje, kociak robi to z miłości. Zwierzę chodzi z tobą do toalety, bo zwyczajnie nie chce się z tobą rozstawać. Koty nie tylko chodzą za nami w miejsce, do którego król chadzał piechotą, ale także podążają za nami, kiedy idziemy do sypialni czy kuchni. Dla zwierzaka pójście za tobą do łazienki jest czymś zwyczajnym. Kociak nie rozumie różnicy między pójściem za właścicielem do kuchni, a tym do łazienki.

Dlaczego łazienka jest taka fascynująca? 

Koty kochają łazienki z tego powodu, że znajduje się w nich woda. Zwierzęta nie rozumieją, jak woda znajduje się w kranie i dlaczego z niego leci. Najważniejsze dla nich jest to, że w ogóle tam jest. Nie tylko woda fascynuje nasze czworonogi. W łazience jest dużo przedmiotów, które wzbudzają zainteresowanie kota. Są też takie, po których można się wspinać jak np. pralka, a także te które mogą służyć jako wygodne miejsce do spania, często tę rolę odgrywa umywalka.

Dlaczego kot podgląda mnie w łazience? 

Błędnym jest określenie, że koty nas podglądają. One tego nie robią. Zwyczajnie starają się dotrzymać nam towarzystwa. Kiedy zamykasz za sobą drzwi od toalety, zwierzę czuje niepokój, nie wie co się dzieje i obawia się tego, że je zostawisz.