Pewnemu dziennikarzowi CNN powiedziano kiedyś o bardzo starym Żydu, który chodził pod Ścianę Płaczu dwa razy dziennie przez wiele, wiele lat każdego dnia.

Postanowiła z nim porozmawiać. A kiedy podeszła do Ściany Płaczu, natychmiast go zobaczyła, idąc powoli małymi, starymi krokami do świętego miejsca.

Przez około 45 minut czekała, aż starzec skończy modlitwę, a kiedy odwrócił się i powoli, opierając się na patyku, zszedł z placu, poszła do niego, aby go przesłuchać.

Przepraszam, mam na imię Rebecca Smith, jestem z CNN. Jak masz na imie
„Mojżesz Feinberg” - odpowiedział.

„Powiedz mi, proszę pana, ile lat chodzicie tutaj pod Ścianę Płaczu, aby się modlić?”

- Tak, około 70 lat, nie mniej.

70 lat! To jest niesamowite! I powiedz mi, o co prosisz Boga?

Proszę o pokój między chrześcijanami, Żydami i muzułmanami. Że nie było wojen i nienawiści między ludźmi. Modlę się, aby nasze bezpieczne dzieci dorastały w ludziach, którzy się kochają i są odpowiedzialni za swoje czyny. Proszę Boga, aby politycy zawsze mówili prawdę i stawiali interesy ludzi ponad swoje.

A jakie są twoje odczucia po 70 latach pytań?

Czuję, że mówię do ściany!

Przypomnij sobie WITOLDA PYRKOSZA FANI KOCHALI NIE TYLKO ZA ROLĘ LUCJANA MOSTOWIAKA W SERIALU "M JAK MIŁOŚĆ". AKTOR SKRADŁ TEŻ NIEJEDNO KOBIECE SERCE

Jak informował portal „Zycie” ABSOLUTNIE NAJLEPSZY I SPRAWDZONY PRZEPIS NA FAWORKI. TO NAPRAWDĘ ŁATWE

Zycie pisał również o KSIĘŻNA KATE OTRZYMAŁA ŻYCZENIA URODZINOWE OD MEGHAN MARKLE. BRYTYJCZYCY ZARZUCILI JEJ DWULICOWOŚĆ