Nagranie pochodzi z Kalifornii. Bawiący się przed domem czteroletni chłopiec zostaje zaatakowany przez groźnego psa. Na pomoc przychodzi Tara- kotka, którą zna już cały świat.

Groźny pies atakuje czteroletniego chłopca

Nagranie, które przedstawia bohaterka postawę kotki Tary, pochodzi z 2014 roku. W serwisie YouTube, nagranie należy do jednych z najchętniej oglądanych. Aktualnie film zobaczyło ponad 26 milionów Internautów.

Nagranie zarejestrowały kamery umieszczone na domu chłopca. Na filmie widać chłopca bawiącego się na podjedzie przed domem. Nagle, chłopiec jeżdżący na rowerze, zostaje zaatakowany przez agresywnego psa sąsiadów. Pies podbiega do niewinnego dziecka, wgryza się w jego nogę i zrzuca dziecko z roweru szarpiąc je.

Bohaterskie zachowanie kotki - Tary

Całą sytuację zauważa kotka Tara, która w mgnieniu oka postanawia interweniować. Zwierzę podbiega do rozwścieczonego psa i przegania go.

Po tym, jak film trafił do sieci, Tara została okrzyknięta superbohaterką. Jej facebookowy profil śledzi aż 43 tysięcy fanów. Dzielna Tara otrzymała także wiele nagród i odznaczeń, między innymi te, którymi nagradza się zasłużone psy wojskowe.

Gdyby nie interwencja Tary, nie wiadomo co mogłoby się zdarzyć. Na szczęście skończyło się jedynie na wizycie w szpitalu i 10-ciu szwach.

Pies, który przejawiał agresywne zachowania także wobec weterynarzy, został uśpiony. Sprawa do dziś budzi sporo kontrowersji.