Kane Tanaka urodziła się w 1903 roku, czyli w roku zbudowania przez braci Wright pierwszego samolotu napędzanego silnikiem spalinowym. Przyszła na świat jako siódma z dziewięciorga rodzeństwa. W 1922 roku wyszła za mąż za pochodzące z rodziny handlarzy ryżu Hideo Tanake, z którym doczekała się czwórki dzieci. Jedno dziecko Tanakowie adoptowali. Co więcej seniorka ma pięcioro wnuków i ościomoro prawnuków.

Kane Tanaka wpisana do Księgi rekordów Guinessa jako najstarszy człowiek na Ziemi

9 marca zeszłego roku Tanaka wpisała się do Księgi rekordów Guinessa jako najstarsza osoba na świecie. W tamtym czasie pisano, że kobieta codziennie wstaje około 6 rano. Wieczorami rozwiązuje zadania matematyczne. Jej ulubioną grą jest planszówka Othello.

Aktualnie Japonka mieszka w domu opieki, gdzie 5 stycznia świętowano jej 117 urodziny. Z tej okazji zorganizowano huczne przyjęcie i przygotowano tort, który bardzo smakował seniorce. Seniorka pobiła swój własny rekord. Jak się okazuje do historycznego wyniku brakuje jej jeszcze kilka lat, ponieważ najstarsza osoba w historii Ziemi miała 122 lata. Była to Francuzka Jeanne Louise Calment, która zmarła w 1997 roku 164 dni po swoich urodzinach.

Najstarszy mężczyzna na świecie

W ubiegłym roku zmarł najstarszy mężczyzna na świecie - Gustav Gernhet. Przeżył on 114 lat. Prawdopodobnie urodził się 15 października 1905 roku w Szczecinie. Data narodzin nie została jednak oficjalnie potwierdzona przez Gerontology Research Group zajmującą się dokumentowaniem wieku najstarszych ludzi. Z tego względu choć był uważany za najstarszego mężczyznę na świecie, to nigdy nie ogłoszono tego. Gustav Gerneth odszedł 22 października, krótko po 114 urodzinach. Przebywał wtedy w swoim domu w niemieckim mieście Havelberg.

Zobacz także: URODZIŁA W WIEKU 66 LAT. CO SŁYCHAĆ U NAJSTARSZEJ MATKI ŚWIATA I JAK ZNOSI PÓŹNE MACIERZYŃSTWO

Może zainteresuje Cię to: KOBIETA ZAPUSZCZAŁA PAZNOKCIE U RĄK I STÓP PRZEZ 23 LATA. TEN WIDOK WPRAWIA W OSŁUPIENIE

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: WEDŁUG PRZEPOWIEDNI TO NAS CZEKA W 2020 ROKU. UJAWNIONO MIĘDZY INNYMI ZWYCIĘZCE WYBORÓW PREZYDENCKICH