Puste schroniska to marzenie nie tylko władz schronisk, pracowników oraz wolontariuszy, ale także wszystkich miłośników zwierząt. Choć niestety jest to raczej niemożliwe, to każdy moment, w którym boksy pustoszeją dzięki osobom o wielkim sercu, jest na wagę złota.

Do takiej sytuacji doszło w schronisku w Dąbrówce. Zorganizowano tam akcję XTrainer WYTOP z Psiakami – Wejherowo Dąbrówka. Cała inicjatywa odbyła się 8 grudnia 2019 roku.

Niesamowita akcja w schronisku

Dzięki osobom, które zaangażowały się w całą akcję, czworonożni podopieczni schroniska mieli okazję zobaczyć świat spoza krat. Psiaki wyszły na dłuższy spacer z osobami zaangażowanymi w akcję.

„Kochani, chcielibyśmy aby nasze kojce zawsze świeciły takimi pustkami. Była nas dziś naprawdę bardzo dużo z czego niezmiernie się cieszymy. Pod schroniskowymi choinkami rosła góra prezentów dla naszych podopiecznych” – napisali uradowani przedstawiciele schroniska.

Placówce udało się zebrać 823 zł, dzięki czemu władze schroniska będą mogły przeznaczyć dodatkowe środki na utrzymanie czworonogów.

Przedstawiciele schroniska prosili wolontariuszy o dzielenie się zdjęciami ze spacerów z psami. Bardzo chętnie podzielili się opisami spacerów oraz wspólnymi fotografiami, a także swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi czworonogów.

Takie akcje w schroniskach to niezwykle szczytna inicjatywa – pracownicy oraz władze placówek są szczęśliwi z każdej takiej akcji. Tego typu spacery zdarzają się także w innych miastach.

Ostatnimi czasy także w Kaliszu odbywały się spacery, podczas których niejednokrotnie udało się wyprowadzić na spacer wszystkich psich podopiecznych schroniska.

Tego typu grupowe spacery z reguły organizowane są w weekendy, by więcej osób mogło zaangażować się w akcję. Jest to nie tylko świetny czas spędzony poza boksami dla psów, ale także dobra forma aktywnego spędzania wolnego czasu dla osób, które chciałyby pomóc. Mogą na tym skorzystać również ci, którzy nie mogą mieć psa na co dzień, jednak są miłośnikami zwierząt.

PUSTE KOJCE W DĄBRÓWCE !!! A wszystko to za sprawą wspaniałej inicjatywy XTrainer.pl oraz Kinga Beńska ,...

Gepostet von OTOZ "Animals" - Schronisko Dąbrówka am Sonntag, 8. Dezember 2019

Przypomnij sobie o… SETKI TYSIĘCY PRALEK DO WYMIANY, MOGĄ WYWOŁAĆ POŻAR. OTO OFICJALNY KOMUNIKAT PRODUCENTA

Jak informował portal Życie: TRZYNASTKI NIEBAWEM TRAFIĄ DO EMERYTÓW. ABY OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE, NALEŻY ZŁOŻYĆ SPECJALNY WNIOSEK

Portal Życie pisał również o… GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ