Rolnicy wiedzą, ile wysiłku i poświęcenia kosztuje każdy plon. Ich codzienna praca jest jednak często zakłócana przez nieproszonych gości. Inne zwierzęta żerując na pracy ludzi, wykradają z gospodarstw to, co miało przynieść zyski.

Wielu gospodarzy radzi sobie ze złodziejaszkami na różne sposoby. I choć bywają one naprawdę zaskakujące, w rzeczywistości liczy się tylko ich skuteczność.

Dużą kreatywnością i jeszcze większym sprytem wykazał się pewnien rolnik z Indii. Srikant Gowda z regionu Shivamogga w Karnatace od dłuższego czasu walczył ze wścibskimi małpkami. Zwierzęta te nie tylko wykradały cenne plony, ale także niszczyły wszystkie uprawy.

Rolnik głowił się na tym, jak raz na zawsze wypędzić małpy ze swoich pól. W końcu wpadł na pomysł, by pomalować swojego psa, upodabniając go do tygrysa. Realizacja tej idei okazała się bardzo prosta.

Wszystko dlatego, iż sierść psa przypominałą sierść tygrysią. Wystarczyło jedynie domalować czworonogowi czarne, charakterystyczne pasy oraz nieznaczne białe akcenty. Rolnik zrealizował swój pomysł przy użyciu farby do włosów.

Ta nietypowa metamorfoza kundla okazała się niezwykle skuteczna. Małpy faktycznie dostrzegały w psie drapieżnika i skutecznie zaczęły omijać pole uprawne. A dodatkowe ustawienie plakatów z podobiznami tygrysów zwielokrotniło strach małp przed niebezpiecznymi tygrysami.

Okazało się, jednak, iż pomysł rolnika z Indii nie jest żadną nowością. Podobny sposób odstraszania małp wykorzystywał już inny gospodarz, który na swoich włościach zozstawiał zabawkowe tygrysy.

Srikant Gowda, który początkowo nie wierzył w skuteczność tego pomysłu, zdecydował się go udoskonalić. Tak powstał pies, który stał się tygrysem.

Dziś Gowda jest prawdziwą inspiracją dla tych, którzy nie wiedzieli jak wypędzić z pól smokoszy bananów. Jego pomysł przejmują rolnicy z całej prowincji.

Warto sobie przypomnieć...TA BOŻONARODZENIOWA TRADYCJA DZISIAJ BYŁABY NIEDOPUSZCZALNA. SKANDALICZNIE UPOKARZA KOBIETY

Portal "Życie" pisał: TO ZDJĘCIE ROBI FURORĘ W SIECI. MAŁGORZATA SOCHA ZAPOZOWAŁA Z ROKSANĄ WĘGIEL

Informował również...ANDRZEJ WRONA Z ŻONĄ ZOFIĄ NA IMPREZIE MIKOŁAJKOWEJ. ZAKOCHANI SKRADLI UWAGĘ FOTOREPORTERÓW [FOTO]