Białe pranie wymaga stosowania odpowiednich środków. O ile w przypadku bluzek często wystarczy dobrej jakości wybielacz, o tyle  w przypadku skarpet, sprawa nie jest taka prosta.

Białe skarpety, już po kilku praniach wyglądają na zniszczone. Brud, który przyczepia się do skarpet podczas ich noszenia, mocno wnika w włókna skarpet i ciężko go usunąć.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam szybkie i proste rozwiązania, których korzystają wszystkie sprytne panie domu.  Oto kilka z nich:

Skorupki jajek

Należy skorupki pokruszonych jajek włożyć do woreczka (bawełnianego lub do prania drobiazgów), a następnie wrzucić o do pralki ze skarpetkami. Efekt będzie niesamowity!

Płyn do zmywania naczyń

Jak się okazuje, kolejnym sposobem na bielsze skarpetki jest dodanie do prania płynu do naczyń. Dzięki niemu pozbędziemy się trudnych tłustych plam.

Aspiryna

Rozpuść w wodzie około 6-ciu tabletek aspiryny, a następnie włóż do niej skarpetki. Pozostaw je na minimum godzinę (możesz pozostawić na noc), a później wypierz jak zawsze.

Ocet i cytryna

Aby wybielić skarpety przy pomocy octu i cytryny, należy do prania wlać pół szklanki octu i łyżkę soku z cytryny. Te dwa składniki, pomogą Ci „wyciągnąć” ze skarpetek biel.

Na portalu "Życie" dowiesz się...  WYJĄTKOWE WYKORZYSTANIE PIEPRZU, WSYP JEDNĄ ŁYŻECZKĘ DO PRALKI. TEN TRIK STOSOWAŁY NAWET NASZE BABCIE

Warto sobie przypomnieć... GENIALNY SPOSÓB NA SZYBKIE OBIERANIE JAJKA. WYSTARCZY, ŻE ZROBISZ JEDNĄ RZECZ

Na portalu "Życie" przeczytasz również o... ZUS OBNIŻYŁ EMERYTURĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POMIMO TEGO, PREZES NADAL DOSTAJE CO MIESIĄC KOKOSY