Jest wiele przypadków, w których kobieta marzy o dzieciach, jednak z różnych powodów nie może ich mieć. Wtedy, jeśli mimo starań nie udaje jej się zajść w ciążę, chwyta się niemal wszystkiego.

Istnieje wiele terapii oraz różnych, mniej lub bardziej skutecznych, metod leczenia, po które sięgają kobiety. Niejednokrotnie uciekają się do kontrowersyjnych, nie zawsze wspieranych przez obecną naukę i medycynę, rozwiązań. Te, którym nie udaje się zajść w ciążę, czasami próbują także wizyt u szamanów albo uzdrowicieli.

Wiele kobiet korzysta również z in vitro – przy obecnym stanie nauki metodzie uznawanej za najskuteczniejszą. Jest ona jednak niestety kosztowna, a całość kosztów należy opłacić we własnym zakresie.

Są także takie, które zostają matkami bardzo późno. Tak było w przypadki 75-letniej Prabhy Devi. To jej pierwsze dziecko, które przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Operację wykonano w 30 tygodniu, a malec ważył jedyne 595 gramów. Jego matka była fizycznie zbyt słaba, by donosić ciążę.

Kobieta mimo swoich chorób i jednego płuca zdecydowała się na zostanie matką. Choć obecnie ma adoptowane dziecko, to ona i jej 80-letni mąż bardzo chcieli mieć własne. Nie mogła zajść w ciążę, więc ostatecznie zdecydowali się na poczęcie metodą in vitro.

Małżeństwo jest bardzo dumne, że udało im się zostać rodzicami malucha. Jeśli Devi udowodni swój wiek, dostanie się do Księgi Rekordów Guinessa. Obecnie tytuł najstarszej matki należy do 67-letniej kobiety.

Dziecko wciąż jest w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii, jednak jego stan jest stabilny. Lekarz był zdziwiony, że matce udało się tak długo nosić ciążę. Nikt nie chciał ryzykować życiem Prabhy i jej dziecka, więc zdecydowano się na cesarskie cięcie.

Przypomnij sobie o… KATE MIDDLETON NIE SPODOBAŁ SIĘ KOMENTARZ DZIENNIKARZA NA TEMAT KSIĘŻNICZKI CHARLOTTE. WEZWAŁA GO DO PAŁACU

Jak informował portal Życie: KIM KARDASHIAN PORÓWNUJE SIĘ DO KSIĘŻNEJ SUSSEX. CO NA TO MEGHAN MARKLE

Portal Życie pisał również o… "CZY WYNIKI TRZEBA BĘDZIE POWTÓRZYĆ?". NIEŚCISŁOŚCI W FINALE POPULARNEGO PROGRAMU