Dziś, 21 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w oryginale Hallow World Day. To szczególny dzień. Samo święto zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych, a obchodzone jest od 1973 roku, kiedy bracia Brian i Michael McCormackowie sprzeciwili się wojnie między Egiptem i Izraelem.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, jak sama nazwa wskazuje, niesie ze sobą przesłanie, by być życzliwym dla innych, a wszelkie problemy i konflikty zażegnywać pokojowo, nie używając do tego siły czy – w przypadku problemów między państwami – armii.

Pierwotnie to święto powstało właśnie po to, by pokazać władzom, że problemy można rozwiązać inaczej niż przez wojnę. Najważniejsze przesłanie Dnia Życzliwości to właśnie to, że można osiągnąć pokój tylko poprzez bycie życzliwym dla drugiego człowieka.

Osoba życzliwa to inaczej ktoś dobry, serdeczny, kto jest pozytywnie nastawiony do innych. By okazać swoją życzliwość, można po prostu uśmiechnąć się i powiedzieć kilka miłych słów.

Warto wypowiedzieć choćby „dziękuję za to, że jesteś” do swoich bliskich czy połączone z uśmiechem „miłego dnia” do osoby, którą spotkamy – być może właśnie ma gorszy dzień, a tym krótkim zwrotem, który nic nas nie kosztuje, poprawimy jej humor i wyczarujemy uśmiech na twarzy.

Właśnie tak można obchodzić Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – wystarczy powiedzieć coś miłego i uśmiechnąć się. Innym na pewno zrobi się miło.

Święto to jest obchodzone w ponad 180 krajach. Obecnie jest traktowane w inny sposób niż pierwotnie, w mniejszym stopniu łączy się z polityką, ma za to znaczenie społeczne. Dzień Życzliwości ma pokazać, że życzliwość jest bardzo ważna i to najlepszy sposób na porozumienie się z innymi, a także, że warto czynić dobro, które prędzej czy później do nas powróci.

Celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień jest również zachęcenie do uśmiechu i pozytywnych emocji, a także prowadzenia dialogu międzypokoleniowego – choć na co dzień osobom z innych pokoleń może być ciężko się zrozumieć, warto próbować, być wyrozumiałym i przyjaznym dla innych.

Warto także pamiętać, że poza byciem życzliwym należy sprzeciwić się braku tolerancji, antypatii oraz nienawiści. W końcu wszyscy jesteśmy równi.

Zachęcamy do napisania miłego komentarza pod postem na Facebooku - może to właśnie Wasze ciepłe słowa sprawią, że poprawicie komuś dzień i dacie powód do uśmiechu? :)

Przypomnij sobie o… NAJNOWSZA FRYZURA ANETY ZAJĄC WPRAWIŁA FANÓW W KONSTERNACJĘ. AKTORKA JEST CAŁKOWICIE ŁYSA

Jak informował portal Życie: PEWIEN MĘŻCZYZNA NIE MYŁ WŁOSÓW PRZEZ 40 LAT. EFEKTY SĄ ZADZIWIAJĄCE

Portal Życie pisał również o… GRETA THUNBERG PODRÓŻUJE W CZASIE. TA FOTOGRAFIA SPRZED 120 LAT WZBUDZIŁA OGROMNE EMOCJE