Przypadkowo znalezione zdjęcie zainteresowało wielu internautów i wywołało spore emocje. Chodzi o fotografię z 1898 roku, którą znaleziono w archiwach Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Co ma wspólnego z Gretą Thunberg?

Na zdjęciu przedstawione są dzieci, które pracują w jednej z kopalni złota w Kanadzie. Dziewczynka, na którą zwrócono największą uwagę, jest niemal łudząco podobna do znanej wszystkim młodej aktywistki, Grety Thunberg.

Dziecko, które przedstawiono na fotografii, jest niemal identyczne – ma bardzo podobną twarz, włosy zaplecione w warkocze. Główną różnicą jest inny ubiór – czapka oraz luźna koszula – oraz fakt, że jest jednym z pracowników kopalni. Gdyby nie to, że zdjęcie wykonano ponad 120 lat temu, można byłoby pomyśleć, że to Greta!

Ta słynna fotografia, którą znaleziono w archiwum Uniwersytetu Waszyngtońskiego, prezentuje troje dzieci pracujących przy kopaniu złota. Zdjęcie wykonano w Jukonie, w Kanadzie.

Greta Thunberg w zeszłym tygodniu wyruszyła w podróż 15-metrowym katamaranem. Chce dotrzeć z USA do Europy. Jej rejs potrwa od dwóch do czterech tygodni. Młoda aktywistka chce wziąć udział w szczycie klimatycznym, który będzie mieć miejsce w grudniu w Madrycie. Zabrała ze sobą rodzinę.

Greta jest bardzo mocno zaangażowana w działania dotyczące ochrony klimatu. Zdecydowała się nawet na zrobienie rocznej przerwy w nauce, by móc prowadzić działania edukacyjne oraz akcje mające na celu uświadomienie, jak ważna jest ochrona klimatu. Swoje działania prowadzi w Ameryce Północnej oraz Południowej.

Greta Thunberg pochodzi ze Szwecji, dzięki niej najpopularniejszym zwrotem w 2019 roku stał się „strajk klimatyczny”.

Młoda aktywistka została szerzej zauważona po wydarzeniach z sierpnia 2018 roku – wtedy to protestowała przed szwedzkim parlamentem. W ramach strajku nastolatka poinformowała, że zaprzestaje chodzenia do szkoły, dopóki politycy nie podejmą odpowiednich działań na rzecz ochrony środowiska.

Przypomnij sobie o… PRZEŁOMOWY SYSTEM PŁAC. PRACOWNICY MAJĄ DOSTĘP DO WYNAGRODZENIA JESZCZE PRZED "PIERWSZYM"

Jak informował portal Życie: ZNANY MUZYK ZA KRATKAMI. CIĄŻYŁ NA NIM PRAWOMOCNY WYROK

Portal Życie pisał również o… WYNIKI POLAKÓW NA EURO 2020. JASNOWIDZ PRZEWIDUJE OSIĄGNIĘCIA REPREZENTACJI