Znany raper, Bonus RPK, miał pojawić się w zakładzie karnym 2 września 2019 roku. Jak się okazało, problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na zgłoszenie się w więzieniu.

Bonus RPK, a właściwie Oliwier Roszczyk, przeszedł operację i publicznie poinformował, że ma spore problemy z nogą. Widocznie czuł się lepiej, gdyż 18 listopada podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci wylegitymowali Bonusa, który siedział w samochodzie jako pasażer, a następnie odprowadzili go do więzienia.

„Hej, miałam nadzieję, że ten dzień nigdy nie nadejdzie i nie będę musiała tego pisać, ale niestety 18.11 Oliwier został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego. Pomimo że 29.11 odbędzie się kolejne posiedzenie o odroczenie kary nie dało się nic zrobić. Oliwier się nie ukrywał, normalnie funkcjonował, wracał ze studia do nas do domu i przy kontroli drogowej jako pasażer został wylegitymowany.”

„Był nakaz doprowadzenia, dlatego go zatrzymali. Oczywiście się nie poddajemy i będziemy walczyć dalej. Nadzieja w kasacji i ułaskawieniu. Trzymajcie kciuki!” – napisała żona Bonusa, Dominika, na jego InstaStory oraz na Facebooku.

Bonus chciał odroczyć karę. Na początku października sąd odrzucił ten wniosek, zaś Bonus odwołał się od jego decyzji. Rozprawa odbędzie się 29 listopada.

Bonus RPK został skazany na 5,5 roku więzienia oraz 500 tysięcy złotych kary. Sąd uznał go za winnego, i choć raper próbował się odwoływać, okazane dowody były zbyt mocne, co potwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie.

W sprawie zeznawał mały świadek koronny – właśnie na skutek jego zeznań Bonus został oskarżony.

Raper jest skazany za handel marihuaną i kokainą w latach 2008-2010. W areszcie spędził już okres od lutego do grudnia 2015 roku, wyszedł, gdy wpłacono 50 tysięcy złotych kaucji.

Według śledczych uczestniczył w obrocie co najmniej 26 kg marihuany oraz 250 gramów kokainy.

„Akurat w przypadku oskarżonego Roszczyka, w porównaniu do wszystkich pozostałych, występuje wręcz bogactwo dowodów i to dalece ze sobą spójnych oraz przekonujących” – mówiła sędzia po wydaniu wyroku.

Razem z Bonusem skazano 11 innych osób, wszystkie odwoływały się. Sąd Okręgowy uniewinnił jednego z oskarżonych, jednemu obniżył wymiar kary, zaś resztę wyroków sądu pierwszej instancji utrzymał w mocy.

Hej, miałam nadzieję, że ten dzień nigdy nie nadejdzie i nie będę musiała tego pisać.. ale niestety... 18.11 Oliwier...

Gepostet von Bonus RPK (Artysta Kombinator) am Dienstag, 19. November 2019

Przypomnij sobie o… Będą zmiany w Konstytucji RP. Pojawią się nowe zapisy o oszczędzaniu Polaków

Jak informował portal Życie: JOANNA KRUPA REZYGNUJE Z PROWADZENIA "TOP MODEL". KTO ZASTĄPI POPULARNĄ DŻOANĘ

Portal Życie pisał również o… KOMICZNA WPADKA AGATY DUDY. MEMY Z PIERWSZĄ DAMĄ ROZBAWIŁY CAŁY ŚWIAT