Dziś 19 listopada urodziny obchodzi znany projektant mody Calvin Klein! Projektant urodził się w 1942 roku w Nowym Jorku. 26 lat później Klein wraz ze swoim przyjacielem stworzyli markę, która obecnie należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Ten znany amerykański projektant mody słynął z kontrowersyjnych kampanii reklamowych. Jego zdaniem, seks w reklamie sprzeda wszystko. To właśnie taka dewiza przyświecała jego koncepcjom sprzedażowym latami.

W 1992 roku projekt wymyślił bieliznę, która obecnie wróciła do łask i przechodzi swoje drugie życie. Do tej kampanii, projektant zaprosił swoja muzę Kate Moss, która zaprezentowała swoje wdzięki, widniejąc na reklamie umieszczonej na Time Square, pól naga!

„Motyw seksualności wykorzystywany w kampaniach reklamowych pełni dwie role. Pierwszą z nich jest subtelne podkreślenie promowanego produktu, pobudzenie zmysłów w „smaczny” sposób. Drugą zaś wzbudzenie kontrowersji, zaskoczenie, zszokowanie. Wywołanie dyskusji wśród społeczeństwa, kierując się zasadą: nieważne jak, byleby mówili”– powiedziała w jednym z wywiadów Daria Maczukin z Personal PR.

Mimo tego, że projektant nie stoi już na czele swojej marki, w dalszym ciągu firma funkcjonuje zgodnie z zapoczątkowaną przez niego droga marketingu, a coraz więcej gwiazd światowego formatu decyduje się na współpracę z Calvinem Kleinem. Ostatnio w kampanii reklamowej marki, pojawiła się jedna z najgorętszych par show biznesu – Justin Bieber i Hailey Bieber.

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA MAJDAN-ROZENEK JEST W CIĄŻY? NAJNOWSZE ZDJĘCIA MÓWIĄ BARDZO WIELE

Jak informował portal Życie: TEN DOKUMENT TRZEBA WYPEŁNIĆ PO ZAKUPIE AUTA! BEZ NIEGO URZĄD NAKŁADA KARY, NAWET 45 TYSIĘCY ZŁOTYCH!