Instagram stał się medium kreującym rzeczywistość. Konta śledzone przez młodych ludzi cieszą się ogromną popularnością. Influencerzy kreują świat mody, zachowania społeczne, sposób życia. Młodzi ludzie często wprowadzają poznane tam priorytety w życie.

Przeciwnicy tego nierealnego świata przestrzegają przed niebezpieczeństwami, które czyhają na młodzież. Często zacierają się bowiem granice pomiędzy życiem realnymi wartościami, które są w nim ważne, a światem internetowych, nierealnych doznań, w którym liczy się przede wszystkim popularność i akceptacja wśród osób obserwujących profile.

Są jednak profile wyjątkowe. Zdecydowanie w czołówce wartych odwiedzania znajduje się bohaterka „pszczoła o imieniu B”. Na Instagramie znana jest jako @bee_nfluecer.

Profil został utworzony przez fundację Fondation de France, która działa charytatywnie na rzecz ochrony pszczół. To ona właśnie wpadła na pomysł uświadamiania internautów i przekazywania informacji o zagrożonych gatunkach w ten sposób.

Pomysł okazał się trafiony. Profil powstał w lipcu 2019 roku, a zyskał już 142 tysiące obserwujących go osób. Pszczoła o imieniu B. daje się poznać jako bywalczyni najpopularniejszych miejsc na świecie, turystka fotografująca się na tle najbardziej znanych zabytków. Można zobaczyć ją na zdjęciach z wakacji lub podpatrywać jej instagramowe „życie prywatne”.

Dzięki profilowi pszczoły o imieniu B., możemy dowiedzieć się o zagrożeniach jakie czyhają na te owady. Wiadomo bowiem, że jest to gatunek, który powoli wymiera. Od 1900 roku w Wielkiej Brytanii wyginęło już 13 gatunków tych owadów.

Pszczoły odgrywają niezwykle istotną rolę w ekosystemie, dlatego warto zwrócić uwagę na to jak przyczynić się do ich ochrony.

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA MAJDAN-ROZENEK JEST W CIĄŻY? NAJNOWSZE ZDJĘCIA MÓWIĄ BARDZO WIELE

Jak informował portal Życie: TEN DOKUMENT TRZEBA WYPEŁNIĆ PO ZAKUPIE AUTA! BEZ NIEGO URZĄD NAKŁADA KARY, NAWET 45 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Portal Życie pisał również o… KOLEJNE PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI! „KWOTY WYŻSZE NAWET O KILKASET PROCENT”