Pierwsze wrażenie bywa mylące. Zdjęcia, które pokażemy, na pierwszy rzut oka ukazują coś zupełnie innego niż byśmy się spodziewali.

Jak łatwo oszukać nasz mózg? Oto kilka prostych przykładów.

Dzięki tym złudzeniom optycznym nie tylko bez problemu oszukasz swój mózg, ale również wzrok. Widzimy zupełnie inne rzeczy, niż są w rzeczywistości, niekiedy nawet nie możemy dojść do tego, co jest nie tak na danej fotografii lub filmie.

Niektórym w oszukaniu mózgu pomaga sprytne użycie programów graficznych.

Gołąb wielkości dinozaura, statek unoszący się nad powierzchnią czy kobieta centaur z pewnością wystawią na próbę zdolność obserwacji i logicznego myślenia.

- Gdy widzimy smutne dziecko, to po wyrazie jego twarzy, wiemy, że takie właśnie jest. Gdy kierowca w samochodzie na pasie obok jest zły, a czasem i wściekły, to widzimy to także. No i bez wątpienia zadowolony z podwyżki kolega z pracy, także będzie miał radość wypisaną na twarzy.

Powiecie – oczywiste, wszyscy to wiedzą. Ale badania wykazały nie tylko, że ludzie – niezależnie od kultury, z jakiej pochodzą – bezbłędnie rozpoznają po mimice emocje, jakie dane osoba przeżywa, ale wykazały także, że przybranie określonego wyrazu mimicznego wpływa na pojawienie się emocji z tą „miną” związanej.

Czyli sami możemy wpłynąć na swój stan wewnętrzny! - autorka bloga psychologiprzykawie.pl wyjaśniała, jak łatwo oszukać ludzki mózg.

Użytkownicy wielu serwisów internetowych przeszukują sieć, by napotkać się na iluzje optyczne, bądź je stworzyć.

Nie trzeba sięgać po skomplikowane publikacje na ten temat, by znaleźć obrazki, przy których nasze zmysły czują się po prostu oszukane.

Co widzicie na zdjęciu poniżej? Niektórym zajęło kilka godzin, by zorientować się, że coś jest nie tak.

Informowaliśmy rownież o: KOT, KTÓRY OPANOWAŁ LUDZKIE UMIEJĘTNOŚCI! TRUDNO UWIERZYĆ, CO ROBI W SCHRONISKU

Może zainteresuje Cię to: CZY WIESZ ILE PALCÓW MAJĄ KOTY? ODPOWIEDŹ Z PEWNOŚCIĄ CIĘ ZASKOCZY

Jak donosi portal "Życie": HANDEL PO GODZINIE 14 BĘDZIE ZABRONIONY! TO NAS CZEKA W 2020 ROKU