Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Mało osób wie, że w wielu krajach to właśnie mruczusiów jest więcej niż psów! Tak jest m.in. w większości Europy, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych.

Z kolei cała Ameryka Południowa oraz Chiny zostały opanowane przez psy.

Jak na tym tle wypada Polska? Nad Wisłą przewagę mają psiaki – jest ich około 7,5 miliona, w porównaniu do niespełna 6 milionów kotów.

Jednak bez względu na to, kto ma jakie „zwierzęce preferencje”, większość z nas zastanawiała się pewnie, w jaki sposób u kotów wykształciły się cechy i zdolności, które śmiało możemy nazwać paranormalnymi.

Doskonale widzą w ciemności, mają niezwykle wyostrzony słuch i potrafią wykryć u człowieka chorobę lub ciążę, gdy my jeszcze nie widzimy nawet pierwszych objawów. Mało?

A no mało – bo przecież koty mają jeszcze zdolność lądowania na cztery łapy! Upadek z balkonu? Żaden problem – wyliże się i pójdzie dalej. Ale jak to możliwe?

Okazuje się, że za wszystko odpowiada budowa kociego ciała. Ich nadzwyczaj giętki kręgosłup oraz zdolność swobodnego obrotu w czasie lotu już nie raz uratowała życie niejednemu kiciusiowi.

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie obejrzyjcie film poniżej. I nie zapomnijcie subskrybować kanału na YouTube – niebawem kolejne filmy.

PS Nie próbujcie sprawdzać tego na własnym kocie! Zamiast tego daj mu coś do zjedzenia, albo pozwól pobawić się Twoim kapciem – będzie bardzo wdzięczny 😊

Przypominamy o: KULTOWA KRESKÓWKA WRACA NA EKRANY! WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW "WILKA I ZAJĄCA"

Pisaliśmy o: KOLEJNA EKRANIZACJA KOMIKSU TRAFI NA EKRANY. "SWAMP THING" ZBIERA ZARÓWNO POZYTYWNE, JAK I NEGATYWNE RECENZJE

Portal "Życie" informował też: NOWE FAKTY DOTYCZĄCE ŻYCIA KORY. SEKRETY GWIAZDY ZDRADZIŁA JEJ SIOSTRA