Szczeniaki wywołują wiele pozytywnych emocji. Ich urok sprawia, że internetowe forografie małych piesków cieszą się ogromną popularnością. Nic tak nie rozczula, jak widok maleńkiego pieska tuż po narodzinach.

Ostatnio duże zainteresowanie wzbudziło zdjęcie suczki Rio, która urodziła 9 szczeniąt. Zdjęcie dumnej mamy szybko obiegło internet, a uwagę odbiorców zwrócił jeden mały szczegół.

Mianowicie, jeden szczeniak bardzo różnił się od pozostałych. Jego sierść nie była beżowa, tak, jak u pozostałych, tylko zielona. Takie niespotykane zjawisko wywołało niemałe poruszenie w sieci.

Inny kolor sierści malucha zaniepokoił także opiekunów suczki. Właściciele psów przyznali, że nigdy wcześniej nie spotkali tak wyjątkowego czworonoga.

Zaznaczyli, że podczas akcji porodowej byli przeraźeni tym, jak wygladał maluch. Byli pełni obaw o to, czy szczeniak jest zdrowy.

Na szczęście okazało się, że ze szczeniakiem wszystko jest w porządku. Po kilku dniach, także kolor śierści psa wrócił do normy.

Skąd więc zielone umaszczenie u nowo narodzonego pieska?

Suczka Golden Retriever zaszła w ciążę z przedstawicielem tej samej rasy, dlatego właściciele zwierzaków nie spodziewali się żadnych niespodzianek przy porodzie. Zielony kolor sierści malucha był więc dla nich totalnym zaskoczeniem.

Warto jednak zauważyć, że nie powinien, ponieważ wśród psów czasem zdarza się, że psie dziecko rodzi się zielone. Takie zjawisko trwa jednak kilka dni, a po krótkim czasie kolor sierści wraca do tej "normalnej".

Mimo wszystko, opiekunowie czworonogów mogą czuć się wyróżnieni. Ich zielone szczenię podbiło serca internautów.

Przypominamy... CZAS NA ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH TRAKTOWANIA ZWIERZĄT! WŁAŚCICIELE MUSZĄ BYĆ TERAZ ŚWIADOMI WIĘKSZEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA CZWORONOGA

Portal "Życie" pisał też...PIES O NIETYPOWYM WYGLĄDZIE.

Informowaliśmy także o: NOWE ZASADY DLA SENIORÓW! ZOSTANIE WPROWADZONA TZW. EMERYTURA PODSTAWOWA