Na pytanie: co ma wpływ na satysfakcję zawodową polskich pracowników? Odpowiadamy, że lubimy naszych współpracowników, czujemy i jesteśmy odpowiednio zmotywowani i zachęceni do pracy oraz przekonujemy, że nasza praca nie jest nużąca.

Jedyne na co się uskarżamy to brak odpowiedniego feedbacku od przełożonych na temat wykonywanych obowiązków. Uważamy, że nasze kompetencje są adekwatne do przydzielonych zadań, ale niewystarczająco wynagradzane w odniesieniu do zaangażowania i wymiernych korzyści.

Pieniądze były i są najważniejszym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na szczęście w pracy, choć starodawne przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają. Na 100 pytanych osób – 86 powiedziało, że finanse grają pierwsze skrzypce. Na drugim miejscu uplasowała się atmosfera w pracy – 80 osób, dalej na trzecim miejscu kontakty i relacje z przełożonym.

Pracodawcy kojarzą radość w pracy z imprezami integracyjnymi, świetnie wyposażonym biurem lub z benefitami. Otóż, badania pokazują kilka innych czynników, które są wymieniane z radością w pracy:

- atmosfera, w której czujemy się swobodnie i nie obawiamy się wyrażania swoich poglądów,

- praca w gronie osób z poczuciem humoru i wspólne śmianie się,

- praca z pasją,

- pozytywny feedback od przełożonych i współpracowników,

- radość ze zrealizowanych zadać.

Atrakcyjne wynagrodzenie, stabilność zatrudnienia, benefity oraz możliwości rozwoju są kluczowe przy wyborze pracodawcy. W dzisiejszych czasach pracownicy oczekują znacznie więcej niż 10 lat temu. W pracy chcemy się rozwijać, realizować swoje cele, być docenianymi pracownikami.

Gdy jesteśmy szczęśliwi w pracy, to nie chcemy odchodzić z niej, co jest równoznaczne z faktem, że nie będziemy szukać innego pracodawcy i obowiązków. Chcemy mieć pracę, która ma sens, sprawia nam radość i codziennie z radością rano wstajemy z pierwszym sygnałem budzika. Jeśli jednak się tak nie dzieje, to warto poszukać i zmienić pracę. Mamy szerokie pole do działania.

Przypomnij sobie o: KONIEC Z OGLĄDANIEM NETFLIXA NA URZĄDZENIACH POPULARNEJ MARKI

Jak informował portal „Życie”: BLACK FRIDAY JUŻ WKRÓTCE. OTO LISTA SKLEPÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI

Portal „Życie” pisał również o: STACJA TVN OSTRZEGA POLAKÓW. KLIENCI DWÓCH SKLEPÓW MOGĄ STRACIĆ SPORO PIENIĘDZY