Od przyszłego roku wzrośnie akcyza. Spowoduje to podwyższenie cen wielu produktów, między innymi piwa, wina czy papierosów. Droższa będzie też energia elektryczna. Rządzący argumentują wprowadzenie tej zmiany wzrostem inflacji od ostatniej podwyżki akcyzy, która miała miejsce kilka lat temu.

Jak informuje Biznes Info, od stycznia 2020 roku powinniśmy się nastawić na większe wydatki. Wyższych kosztów trudno będzie uniknąć, ponieważ podwyższone będą różne opłaty i ceny różnorakich wyrobów.

Więcej przyjdzie nam zapłacić za piwo, wino, wyroby winiarskie i alkohol etylowy. Palacze też nie będą zachwyceni. Wraz ze wzrostem akcyzy, w górę pójdą ceny wyrobów tytoniowych oraz suszu tytoniowego.

Większe kwoty będziemy też musieli przeznaczyć na opłacenie energii elektrycznej. Cena wyrobów nowatorskich również się podwyższy.

– W 2020 r. obowiązywać będzie stawka akcyzy na energię elektryczną w wysokości 5 zł/MWh, co wynika z przepisów ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 2538, z późn. zm) – dowiadujemy się z uzasadnienia projektu budżetu na rok 2020.

Ministerstwo Finansów podwyżkę akcyzy tłumaczy wzrostem inflacji, który nastąpił od ostatniego podwyższenia akcyzy. Miało to miejsce 1 stycznia 2013, kiedy podwyższono akcyzę na alkohol etylowy o 15 proc., natomiast na papierosy i tytoń o 5 proc.

Wobec podwyżek cen produktów, warto zadbać o większe wynagrodzenie: CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ? SPRAWDŹ, JAK DOSTAĆ OBOWIĄZKOWĄ PODWYŻKĘ!

Historia tej kobiety powinna być lekcją dla wszystkich: DZIENNIKARKA SĄDZIŁA, ŻE POPROWADZI ZWYKŁY PROGRAM. W EFEKCIE CAŁEJ JEJ ŻYCIE WYWRÓCIŁO SIĘ DO GÓRY NOGAMI!

Joanna Tec