Chiński Festiwal Światła to jedna z najpopularniejszych na świecie imprez związanych ze świetlnymi iluminacjami. Organizowało go już wiele europejskich państw m.in. Niemcy, Holandia czy Białoruś. Wreszcie przyszedł czas na Polskę. Kiedy i gdzie będziemy mogli zachwycać się niezwykłą grą świateł? 

Chiński Festiwal Światła każdego roku przyciąga tłumy. Średnio, w czasie świetlnych iluminacji, pojawiało się ok. 200-300 tys. widzów. Sukces festiwalu w innych krajach, przyczynił się do tego, że postanowiono zorganizować go w Polsce.

Już 30 listopada będzie można podziwiać grę świateł w Porcie Bema w Warszawie. Jak podaje portal „WhiteMAD.pl”, w stolicy pojawi się specjalnie przygotowana wystawa, złożona z 38 konstrukcji przedstawiających smoki, pandy czy chińskie cuda architektoniczne.

Konstrukcje zostaną pokryte tkaninami, wypełnionymi żarówkami LED. Całe widowisko dopełnią setki lampionów, które zawisną nad głowami uczestników festiwalu. Nie zabraknie także innych dekoracji, w tym kwiatowych motywów. Największe wrażenie na widzach, ma jednak zrobić 4-metrowy, kolorowy smok, będący symbolem chińskiej kultury.

Dodatkowo, w trakcie trwania festiwalu będzie można dowiedzieć się więcej o chińskich tradycjach. Każdy, będzie mógł kupić dekorację lub spróbować przysmaków azjatyckiej kuchni.

Chcesz wiedzieć, co słychać u znanych na całym świecie gwiazd? Zajrzyj tutaj: SELENA GOMEZ ZNÓW PROMIENIEJE. CZY TO KONIEC ”ERY BIEBERA”?

Jesteś fanem dobrego kina? Sprawdź, co nowego będzie można obejrzeć na kanale HBO: LISTOPADOWE NOWOŚCI W TV! CO WYBRAĆ NA DŁUGIE JESIENNE WIECZORY?

Weronika Wojciechowska