Elżbieta B. nie uniknie odpowiedzialności karnej w związku z traktowaniem gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Violetty Villas. Kobieta otrzymała karę 1,5 roku więzienia za znęcanie się nad artystką. 

Violetta Villas, diwa polskiej muzyki, śpiewaczka pieśni estradowych i operowych, aktorka oraz kompozytorka to posiadaczka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w Polsce. Jej utwory zna praktycznie każdy Polak, a jej talent doceniano także poza granicami naszego kraju.

Artystka odeszła w 2011 roku w wieku 73 lat, pozostawiając po sobie znaczny dorobek artystyczny. Sekcja zwłok wykazała, że gwiazda jest mocno poobijana oraz ma złamaną nogę. Do tej pory jednak, nie ustalono dokładnej przyczyny śmierci.

Niestety, jak wiadomo, ostatnie lata życia artystki nie należały do najłatwiejszych. Violetta Villas przez prawie trzy lata pozostawała pod opieką Elżbiety B. Relacje między kobietami pozostawiają wiele do życzenia. A tuż po śmierci wokalistki, Elżbieta B. została postawiona przed sądem.

Opiekunkę oskarżano o złe traktowanie podopiecznej oraz o brak udzielenia pomocy umierającej artystce. Postawione zarzuty udało się udowodnić. W konsekwencji Elżbieta B. została skazana na 10 miesięcy aresztu. W trakcie trwania procesu wyszły na jaw także inne okoliczności.

Sąd uznał, że opiekunka regularnie znęcała się nad Violettą Villas. Ponadto, kobieta miała izolować artystkę od otoczenia, dodatkowo upajając ją alkoholem. Jak donosi portal „Jastrząb Post.pl”, Villas miała być zamykana w pokoju, często nawet bez możliwości jedzenia i picia.

Za takie postępowanie sąd wymierzył Elżbiecie B. karę 1,5 roku pozbawienia wolności. I mimo odwołań oskarżonej, wyrok uznano za prawomocny.

Chcesz wiedzieć więcej o gwiazdach? Przeczytaj ten artykuł: SELENA GOMEZ ZNÓW PROMIENIEJE. CZY TO KONIEC ”ERY BIEBERA”?

Interesujesz się dietą wegetariańską? Sprawdź, jakie nowości czekają w sklepach:WEGETARIAŃSKIE FAST-FOODY JUŻ W SKLEPACH! GDZIE MOŻNA JE KUPIĆ?

Weronika Wojciechowska