Adam Jakubiak z Czermna stracił prawą rękę. ZUS przyznał mu rentę na 3 lata. Po tym okresie urzędnicy zdecydowali, że świadczenie już mu się nie należy. Orzekli, że stan zdrowia mężczyzny uległ poprawie i nie powinien otrzymywać renty. Zdają się nie zauważać, że ręka nie odrosła niepełnosprawnemu mężczyźnie…

Pan Adam i jego rodzina są załamani decyzją bezdusznych urzędników. Mężczyzna nie jest w stanie pracować w zawodzie, chociaż bardzo by chciał, a ZUS nie chce mu już pomóc. O tej bulwersującej sprawie poinformowała Superstacja.

Ogromną tragedią dla pana Adama była utrata ręki. Z powodu swojej niepełnosprawności otrzymał rentę na 3 lata. Jednak urzędnicy postanowili zgotować mu kolejny dramat. ZUS podjął absurdalną decyzję, że stan zdrowia mężczyzny się poprawił i dlatego nie będzie dostawać już renty.

Zarówno niepełnosprawny, jak i jego rodzina, kompletnie nie rozumieją decyzji urzędu. Oczywistym jest, że ręka mu nie odrosła i nadal potrzebuje wsparcia finansowego.

Pan Adam nie poddaje się i chociaż z zawodu jest mechanikiem, to od pewnego czasu pracuje jako ochroniarz. Dla dobra swojej rodziny poświęca i codziennie dojeżdża 30 kilometrów do pracy. Jednak i to zatrudnienie niebawem się skończy.

Mężczyzna musi utrzymać swoją rodzinę. Jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Tym bardziej dziwi niezrozumiała i bezduszna decyzja urzędników.

Wiesz już, że możesz zapłacić wyższą składkę do ZUS-u? 370 TYS. OSÓB ZAPŁACI WYŻSZE SKŁADKI DO ZUS. WSZYSTKO PRZEZ NOWY PRZEPIS

Ta historia chwyta za serce. Warto poznać opowieść o pięknym czynie małego chłopca: MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Joanna Tec