Elekcja prezydencka już wkrótce nastąpi, a preferencje wyborców zmieniają się bardzo szybko, zwłaszcza po wyborach parlamentarnych. Na podstawie wyników wyborów do Sejmu, okazało się, że opozycja może stać się godną konkurencją w wyborach prezydenckich. 

Wyniki z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych wskazują na to, że w pierwszej turze wyborów Andrzej Duda zdobędzie 42,15% głosów. Na drugim miejscu znajdzie się Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą odda głos 23,49% Polaków.

Zobacz także: SENIORZY DOSTANĄ OD RZĄDU PO 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! SPRAWDŹ KIEDY!

Na trzecim miejscu znalazł się Robert Biedroń – 12,14%, na czwartym i piątym Władysław Kosiniak-Kamysz 8,61% i Janusz Korwin-Mikke 4,77%.

W drugiej turze Polacy mają już zupełnie inne preferencje. Andrzej Duda uzyska 47,1% głosów, a Kidawa-Błońska na 46,77%. Warto wziąć pod uwagę, że w sondażu ponad 6% wyborców nie potrafiło wskazać swojego lidera.

Zobacz także: ZNANY AKTOR SPOLICZKOWANY W POLSKIEJ RESTAURACJI! O CO POSZŁO?

Czy rezultaty badań miałyby wskazywać na remis? Małgorzata Kidawa-Błońska jak w pierwszej, tak i w drugiej turze uzyskała znaczący procent wyborców. Wyniki były bardzo zbliżone do procentu Dudy.

Wrześniowy sondaż dla portalu stanpolityki.pl oddaje 47,98% dla obecnego prezydenta, i 43,68% dla liderki PO.

źródło: „natemat.pl”