Ukraiński aktor Jurij Czebotarow został pobity w restauracji. Mężczyzna wymagał wynagrodzenia, w wyniku czego, został uderzony w twarz przez kierownika restauracji. Lokal odpiera zarzuty.

Jurij Czebotarow to ukraiński aktor, który mieszka w Poznaniu od trzech lat. Współpracuje z Teatrem Biuro Podróży. Także aktywnie udziela się w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Praca w teatrach nie dawała mu możliwości legalnego pobytu w Polsce. W tym celu mężczyzna znalazł stałe zatrudnienie w jednej z pizzerii w Poznaniu.

Zobacz także: MICHAŁ SZPAK PO RAZ PIERWSZY PUBLICZNIE POKAZAŁ SIĘ ZE SWOJĄ MIŁOŚCIĄ!

Prace pokrywały się czasowo, a więc Czebotarow postanowił zrezygnować z pizzerii. Po złożeniu wypowiedzenia przyjechał do lokalu, żeby odebrać wynagrodzenie. Doszło do sprzeczki. Kierownik restauracji odmówił mu i kazał opuścić lokal. Aktor został siłą wypchany z pizzerii. Kierownik uderzył byłego pracownika w nos głową. Czebotarow zadzwonił na policję.

Po przyjeździe policji, zaległości pieniężne zostały spłacone, lecz do pobicia kierownik pizzerii nie przyznał się. Pogotowie zabrało Ukraińca. Lekarze stwierdzili, że Czebotarow ma złamany nos.

Zobacz także: KASJER Z LIDLA MYŚLAŁ, ŻE NIKT NIE PATRZY I PODMIENIŁ KARTĘ STARUSZKA!

Zespół Teatru Polskiego w Poznaniu wsparł Ukraińca.

– „O prawa Ukraińców pracujących w Poznaniu i w Polsce upominamy się nie od dziś – tak na deskach teatralnych, jak i w życiu codziennym. Liczymy, że napaść zostanie potraktowana poważnie, a sprawca poniesie konsekwencje. Yurij – możesz liczyć na nasze wsparcie!” – czytamy w komunikacie.

Kierownictwo restauracji oświadczyło, że „wewnętrzne postępowanie wyjaśniające jest w toku”.

– „Jednocześnie pragniemy podkreślić, że wśród pracowników Tivoli blisko połowa załogi jest narodowości ukraińskiej, niektórzy pełnią też funkcje kierownicze, stąd pomawianie nas o dyskryminacje narodowościową jest dla nas wyjątkowo krzywdzące” –  czytamy.

Wczoraj po południu współpracujący z nami aktor z Ukrainy trafił do szpitala ze złamanym nosem po tym, jak upomniał się...

Gepostet von Teatr Polski w Poznaniu od 1875 am Freitag, 11. Oktober 2019

źródło: „kultura.onet.pl”