Zmiany w aktualnym rządzie. Dotkną również nowego przewodniczącego Solidarnej Polski – Zbigniewa Ziobro.

Solidarna Polska pod przewodnictwem Zbigniewa Ziobry uzyskała w tegorocznych wyborach znacznie wyższe niż ubiegło poparcie. Udało jej się wprowadzić do Sejmu aż 17 posłów. Po 13 października dołączył do niej także Norbert Kaczmarczyk

Jak donosi Pikio.pl Solidarna Polska ma do wyboru aż trzy resorty. Głową jednego z nich, czyli Ministerstwa Cyfryzacji, Infrastruktury lub Energii ma zostać prokurator generalny. Zgodnie z wiadomością opisaną przez Pikio.pl, nie będzie to raczej Ministerstwo Energii.

Informację potwierdza poseł Tadeusz Cymański. Zdradza także, że w grę wchodzi również Ministerstwo Sportu.Rząd PiS ma problem z wybraniem wicemarszałka:

Oba ugrupowania miały chrapkę na to stanowisko, prezes Kaczyński zdecydował inaczej – powiedzieli posłowie, którzy są „wtajemniczeni”. Mówiąc o dwóch ugrupowaniach mają na myśli i Solidarną Polskę i Porozumienie Jarosława Gowina.

Więcej o polityce pisaliśmy tu: PIS WYBRAŁO KANDYDATÓW NA PREMIERA I MARSZAŁKÓW

Kontrowersyjna petycja nauczyciela fizyki. Zobacz, o co chodzi: CHCESZ SZKOŁY BEZ ŚWIADECTW Z CZERWONYM PASKIEM? PODPISZ PETYCJĘ!

Ewelina Rozworska