Zdaniem Julii Tzu, dermatologa z New York Medical Center, niepotwierdzone wcześniej przebarwienia lub bladość paznokci mogą wskazywać na problemy z płytką paznokcia.

„Jeśli takie plamy się pojawią, może to być pierwotnym objawem rozwoju czerniaka płytki paznokcia” - wyjaśnia lekarz.

2. Żółtawy odcień.„Jeśli paznokcie nabrały żółtawego zabarwienia, może to świadczyć o łuszczycy” - powiedział lekarz. Ponadto, według wielu ekspertów, żółty kolor paznokci wskazuje na zbliżające się problemy z wątrobą.

3. Niebieskawe zabarwienie.

Nie mniej niepokojący jest ten sygnał — pojawienie się niebieskawego odcienia (sinica). Według dr Andrei Weill z Harvard Medical School może to wskazywać na niski poziom hemoglobiny, problemy z krążeniem i oddychaniem.

4. Białe plamy.

Mogą pojawiać się i znikać. Wiele osób woli nie przywiązywać do tego wagi. Ale na próżno. Małe białe plamki o różnych kształtach wskazują na brak cynku lub wapnia w organizmie.

Co więcej, jeśli na paznokciach zaczęły pojawiać się poziome białe paski, oznacza to chorobę nerek, ostrzega Julia Tzu. Ten stan, według lekarza, ma osobną nazwę — leukonychia.

5. Poprzeczne „rowki”.

Według lekarza obecność małych wgłębień na powierzchni paznokcia może wskazywać, że dana osoba stale doświadcza silnego stresu. Drugim powodem są zaburzenia metaboliczne. I wreszcie trzecia to kontuzja paznokcia.

6. Linie podłużne.

Najczęściej cienkie podłużne linie na paznokciach występują u osób starszych, zjawisko to jest spowodowane zmianami w ciele związanymi z wiekiem. Czasami jednak paski mogą wystąpić u młodych ludzi. W takim przypadku pojawienie się linii podłużnych może wskazywać, że dana osoba nie pije wystarczającej ilości płynu.

7. Krucha i łuszczący się płytka paznokcia.

Dzieje się tak z kilku powodów. Wśród najczęstszych lekarze zauważają brak witamin A, E, D, a także żelaza i cynku. Ponadto łamliwe i łuszczące się paznokcie mogą wskazywać na problemy w układzie hormonalnym i sercowo-naczyniowym, a zwłaszcza być pierwszym zwiastunem cukrzycy.

O tym się mówi w Polsce: KRAKÓW: PARKING NA KAZIMIERZU TYLKO DO NAJBLIŻSZEJ NIEDZIELI. URZĘDNICY ZAPOWIEDZIELI LIKWIDACJĘ MIEJSCA I KOLEJNE UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

O tym się mówi na świecie: PIELĘGNIARKA APELUJE O ROZSĄDEK W CZASIE NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. KOBIETA WYJAWIŁA PRAWDĘ NA TEMAT KORONAWIRUSA

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK SPOTYKA SIĘ Z KIMŚ NOWYM? ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA DZIENNIKA. PAPARAZZI UCHWYCILI GWIAZDĘ NA NOCNYM SPACERZE Z MĘŻCZYZNĄ