Spójrz na to zdjęcie i pamiętaj na całe życie: to „zabójca” - najbardziej niebezpieczny chrząszcz na naszej planecie!

Po pierwsze, warto wiedzieć, że chrząszcz ten jest nosicielem groźnej choroby zwanej „tryptanozamiozą amerykańską”. Ta choroba jest śmiertelna nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt!

W niektórych krajach ten chrząszcz jest znany jako „Chagas”. Teksańczycy odczuli skutki ukąszenia tego zabójcy.

Przerażające jest nawet uświadomienie sobie, że te chrząszcze żywią się krwią ludzi i zwierząt. Podczas ukąszenia chrząszcze pozostawiają w ciele ofiary część swojej śliny, która jest przyczyną śmierci.

Kolejnym szokującym faktem może być to, że Chagas są cichymi zabójcami: we wczesnych stadiach choroby ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że są zarażeni!

Głównym objawem tej choroby jest wstrząs anafilaktyczny. W niektórych przypadkach mogą wystąpić ataki duszności. Początkowe objawy tej choroby można bardzo łatwo pomylić z objawami grypy lub przeziębienia.

Jeśli więc zauważysz Chagasa w swoim domu, natychmiast wezwij służby ratownicze i sam udaj się do szpitala! Najważniejsze, żeby nie tracić czasu!

Uwaga: te chrząszcze znajdują się zwykle pod skałami, w pęknięciach ścian, w gankach, na schodach, w lasach i ogólnie wszędzie w naturze!

Jak informował portal "Życie": PREZYDENT PEWNEGO MIASTA WRZUCIŁ DO SIECI ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE. DRWI ZE SŁAWOMIRA ŚWIERZYŃSKIEGO. POLITYK NIE ZOSTAWIŁ NA GWIAZDORZE SUCHEJ NITKI

Przypomnij sobie: WARSZAWA: PROJEKT BUDŻETU MIASTA NA ROK 2021 JEST BARDZO SKROMNY. KORONAWIRUS SPOWODOWAŁ ZNACZNY SPADEK PRZYCHODÓW. JAKIE INWESTYCJE SĄ W PLANACH

Portal "Życie" pisał również: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM NA ULICACH MIASTA ROZBŁYSNĄ ŚWIATŁA I OZDOBY ŚWIĄTECZNE. W TYM ROKU JEDNAK BĘDZIE ICH ZNACZNIE MNIEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. O CO CHODZI