Polacy zdają się coraz ciężej przechodzić pandemię, która od kilku miesięcy nieubłaganie rośnie w siłę. Największe kontrowersje w ostatnich tygodniach wywołał powrót dzieci do nauki stacjonarnej w szkołach.

Czy wrzesień będzie dramatyczny dla uczniów?

Zgodnie z decyzją rządu, wraz z początkiem nowego roku szkolnego powrócić miał tradycyjny system nauczania - tak też się stało: dzieci i młodzież 1 września powróciły do placówek edukacyjnych. Wywołało to wiele oburzenia - rodzice nie kryją zmartwienia, że już w ciągu pierwszych kilku tygodni wirus rozprzestrzeni się wśród dzieci, a co za tym idzie - także wśród ich rodzin. Czy tak się rzeczywiście stanie? Dowiemy się już niedługo. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia podało informację, która wprawiła rodaków w jeszcze większy niepokój.

Według MZ szczepionki są kluczowe
Według MZ szczepionki są kluczowe

Wirus trudny do rozpoznania

Od samego początku pandemii na świecie, eksperci stale przypominają, że najczęstszymi objawami koronawirusa są: gorączka, kaszel i problemy z układem oddechowym. Jednak z uwagi na nadchodzącą jesień, a co za tym idzie - falę przeziębień, większości ludzi może być trudno rozróżnić zwykłe osłabienie odporności z groźnym wirusem. Taka pomyłka może wiele osób kosztować zdrowie i życie.

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera zaalarmowało, że "grupy ryzyka ciężkiego przebiegu grypy pokrywają się z powikłaniami COVID-19". Zaapelowano więc o nielekceważenie grypy i poddawanie się szczepieniom przeciwko tej chorobie. Temat ten wzbudza wiele zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji wśród społeczeństwa - eksperci starają się jednak wyjaśnić, że szczepienia są kluczowe w temacie dbania o swoje zdrowie.

Apel Ministerstwa Zdrowia do Polaków (Twitter)
Apel Ministerstwa Zdrowia do Polaków (Twitter)

Każdy powinien mieć to na uwadze, patrząc na statystyki mówiące nam, że 5 września liczba zakażeń przekroczyła już 70 tysięcy, a ofiar śmiertelnych wirusa jest aż 2113.

Zobacz także: Trudne chwile w życiu Barbary Brylskiej. Przedwczesne odejście córki było dla aktorki nie do zniesienia. Mało kto zna te fakty

Jak informował portal Życie: Stan powietrza w Gdańsku. Smog Gdańsk, 6.09.2020. Jakie są wskaźniki PM10 i PM2.5 w powietrzu

Może cię zainteresować: Rozenek w "Dzień Dobry TVN" w nietypowej kreacji. Z czułością opowiada o najmłodszym synku