Pod żadnym pozorem nie pozbywaj się resztek tych warzyw

Kalafior jest jednym z najpopularniejszych produktów wśród osób stosujących diety. Warzywo to posiada mało kalorii, a dodatkowo zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Nie wspominając już o niezliczonych jego zastosowaniach - można z niego stworzyć m.in. takie przysmaki, jak dietetyczna wersja spodu do pizzy.

Te warzywa bogate są w ważne dla zdrowia witaminy
Te warzywa bogate są w ważne dla zdrowia witaminy

Jednak kiedy przygotowujemy się do przyrządzania takich potraw, zazwyczaj natychmiastowo pozbywamy się niepotrzebnych liści. Można je jednak wykorzystać na sposoby, o których każdy domowy kucharz musi wiedzieć. Liście kalafiora są wbrew pozorom jadalne, a co więcej - zaskakująco smaczne. Można je dodać do zupy, przyrządzić z nich surówkę, czy użyć jako dodatek do kanapki. Dodatkowo są one pełne zdrowych składników, które po prostu szkoda marnować.

Nawet obierki mogą się przydać

Chociaż ogórek nie może się równać kalafiorowi pod względem zawartości dobroczynnych substancji, to jego spożywanie nadal jest bardzo istotne. Zawarte w nim przeciwutleniacze regenerują skórę, a nawet mogą wspomóc organizm w zwalczeniu wolnych rodników, które są przyczyną wielu zmian nowotworowych.

Resztki z ogórka mogą się przydać w zwalczeniu szkodników
Resztki z ogórka mogą się przydać w zwalczeniu szkodników

Jak się okazuje, nawet skórka, której wszyscy pozbywamy się zaraz po obraniu warzywa, może pomóc na pewien problem, który zdarza się w wielu domach - a mianowicie rezydujące w mieszkaniu mrówki. W wyproszeniu gości może pomóc rozłożenie skórek po ogórkach w miejscach, w których najczęściej występują te owady - zagwarantuje to szybkie opuszczenie przez nich danej lokacji.

Zobacz także: Miejsce spoczynku księżnej Diany wymagało liftingu wartego wiele milionów dolarów. O co chodzi

Może cię zainteresować: Prosty przepis na szarlotkę, która rozpływa się w ustach. Bardzo prosta i szybka

Pisaliśmy również o: Aktor grający w serialu „M jak miłość” zdecydował się na odważne wyznanie. Dlaczego odszedł z popularnej produkcji