Ksiądz zachęca wiernych do krucjat! Jeden z emerytowanych duchownych uważa, że by obronić się przed uchodźcami i złymi ideologiami, chrześcijanie powinni złapać za broń.

Proboszcz nawołuje chrześcijan do walki. Uważa, że idea bezwzględnego pokoju jest bujdą, przez nią pozycja Kościoła i wiernych są osłabione. I choć brzmi to na średniowieczne poglądy – w trakcie weekendowej mszy ksiądz głosił te słowa z ambony.

Czy Bóg faktycznie chciałby, by chrześcijanie chwycili za broń?

Na iście średniowieczny pomysł zdecydował się ks. Roman Kneblewski, emerytowany proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Uważa, że w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa powinno się ruszyć na wojnę.

– Pan Jezus mówi „kto nie ma miecza – niech sprzeda płaszcz i kupi miecz”. Pan Jezus to nie jest żadne „ciaciaracia ugłaskane”. Pan Jezus potrafi wziąć bić i przepędzać ze świątyni. Trwa demoralizacja zorganizowana, deprawacja naszych dzieci i młodzieży.

– Deprawatorzy wchodzą już do przedszkoli i deprawują nasze dzieci. Nam nie wolno milczeć. Pacyfizm, taki pokój za wszelką cenę to jest herezja. Naszym zadaniem jest podejmować walkę – grzmiał.

Tłumaczył także, skąd takie poglądy.

– Najbardziej prześladowaną grupą ze wszystkich ludzi w świecie są chrześcijanie. Nasi bracia chrześcijanie są masowo mordowani, torturowani, prześladowani. Głowy im się ucina, krzyżuje się ich, pali żywcem, a my co?

– A my mamy się ujmować za jakimiś cudacznymi mniejszościami, a nie pamiętać o naszych prześladowanych braciach? To i dzisiaj tak jak ongdyś powinny być organizowane pielgrzymki zbrojne, krucjaty. Europa powinna posłać wojsko, żeby dać odpór temu prześladowaniu chrześcijan, i tu nie ma żadnej przesady, a to, że w tej chwili nie jesteśmy zdolni do organizowania krucjat – to świadczy jak najgorzej o upodleniu, skundleniu naszej łacińskiej cywilizacji – opowiadał wiernym podczas mszy.

Wierni nie wierzyli w to, co usłyszeli. Zareagowali błyskawicznie.

– Ksiądz założy zbroję i będzie ucinał głowy niewiernym? Coś mi się pomyliło, ale żyjemy chyba w 2019 roku – zwrócił uwagę jeden z internautów.

Może Cię zainteresować również, CO SIĘ DZIEJE Z SYNEM BEATY SZYDŁO? MŁODY KSIĄDZ NIEOCZEKIWANIE ZNIKNĄŁ Z KOŚCIOŁA!

Życie pisało też, że szykuje się DUŻA ZMIANA PRZEPISÓW! KOŚCIÓŁ BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ ROZLICZAĆ ZE WSZYSTKICH PIENIĘDZY

Źródło: „pikio.pl”