Młode psy kochają zabawę. Często nie są świadome żadnych zagrożeń i z chęcią zaczepiają nie tylko małe psy i ludzi, ale także większe zwierzęta. Szczeniak rasy chihuahua również chciał pobawić się z ogromnym psem. Zobaczcie, jak zareagował wielki dog niemiecki!

Szczeniaki to jedne z najsłodszych zwierząt. Są zawsze wesołe i pocieszne, potrafią rozczulić każdego. Należy jednak pamiętać, że młode psy nie obronią się przed ewentualnym zagrożeniem, często go nawet nie wyczują.

Na filmie uwieczniono pierwsze spotkanie dwóch psów, które bardzo mocno różnią się rozmiarami – małego chihuahuy oraz wielkiego doga niemieckiego.

Jak podaje Pikio, nagranie pochodzi ze schroniska MuttShack. Jak w każdym schronisku – zwierzęta, które w nim mieszkają, są przedstawicielami różnych ras, mają różną przeszłość i odmienne nastawienie do innych zwierząt oraz ludzi.

Jednym z mieszkańców schroniska jest dog niemiecki Sasha. Choć pies jest ogromny, jest bardzo ostrożny w kontaktach z innymi zwierzętami, jakby zdawał sobie sprawę ze swojego rozmiaru i nie chciał ich skrzywdzić.

Dogi niemieckie to jedne z największych psów – samiec tego gatunku powinien mierzyć min. 80 centymetrów i ważyć 50-80 kg. To sprawia, że maleńki chihuahua wyglądał przy Sashy niemal jak zabawka.

Choć maluch był dużo mniejszy niż łapa doga, odważnie podszedł do większego zwierzęcia, zaczął wokół niego biegać i zaczepiać do zabawy. Na początku dog nie reagował, ale po dłuższej chwili okazał zainteresowanie.

Choć obserwowanie, jak wielki pies ruszył w stronę szczeniaka, mogło przestraszyć osoby o słabych nerwach, pracownicy schroniska zobaczyli, że dog jest przyjaźnie nastawiony. Sasha zaczął okrążać szczeniaka, by pokazać mu, że też chce się z nim pobawić.

Nagranie stało się absolutnym hitem internetu, zdobyło ponad 4 miliony wyświetleń.

Zobaczcie sami!

Lubisz oglądać słodkie filmiki ze zwierzętami? Ostatnio pokazywaliśmy rozczulające zachowanie leniwca: TEN FILMIK PODBIJA INTERNET. NAJSŁODSZY ZWIERZAK, JAKIEGO WIDZIAŁEŚ, PODAROWAŁ PREZENT OPIEKUNCE! [WIDEO]

Poznaj również historię chłopca, który ma ogromne serce dla zwierząt. MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Martyna Piotrowska