Znana psycholog Maria Rotkiel apeluje. Emisja dokumentu TVP „Inwazja” zawierała komentarz Marii, który – jak sama twierdzi – został skrócony!

Kampania Przeciw Homofobii oskarża TVP o manipulację. Warto dodać, że program „Inwazja” ma na celu opisywanie kwestii marszów równości.

– „Zgodnie z przewidywaniami w złowrogo brzmiącym materiale ‚Inwazja’ TVP zaserwowało nam niecałe 30 minut manipulacji, przekłamań i nietrafionych interpretacji. Pod z góry założoną tezę dobrano kilka wyrwanych z kontekstu cytatów, czego efektem jest ciężkostrawna papka” – oświadczenie KPH.

Zobacz także: PREZYDENT SKOMENTOWAŁ WPIS TUSKA NA TWITTERZE. POLACY CZEKAJĄ NA RIPOSTĘ!

Oświadczenie Kampanii Przeciw Homofobii dość dokładnie opisuje materiał zamieszczony na TVP.

– „W kotle telewizyjnej propagandy zmieszano ze sobą nieprzychylny stosunek do Kościoła, dzieci i edukację seksualną, Kartę LGBT+, groźny Zachód, pedofilię i sterowane przez establishment media. Całość przyprawiając szczyptą ujęć wideo z demonstracji spoza Polski” – napisano w oświadczeniu.

W mediach pojawiło się specjalne określenie nazywający emisję dokumentu TVP – „Inwazja LGBT”. Co ciekawe, przed tym jak program pojawił się na ekranach telewizji, internauci stworzyli „hasztag-oburzenia”: #inwazjaLGBT.

Zobacz także: EWA WACHOWICZ ZDRADZA SEKRET PIĘKNEGO WYGLĄDU. POZNAJ TAJEMNICĘ BYŁEJ MISS!

W dokumencie „Inwazja” znalazła się wypowiedź psycholog Marii Rotkiel. Zapytano ją o edukację seksualną dzieci, a także o parady równości. Dziś Rotkiel twierdzi, że jej słowa zostały skrócone!

– „Nie znałam tytułu materiału ani prezentowanych w nim tez” – zaznacza Rotkiel.

Psycholog postanowiła powtórzyć wypowiedź. Nie chce aby jej zarzucano fragmenty, które zostały dodane przed i po jej odpowiedziami na zadane pytania.

– „Między innymi, że edukacja seksualna nie może zawierać treści ‚przemycanych’ i nieuzgodnionych z pedagogami i rodzicami oraz że manifestacja poglądów niezależnie której strony nie może być agresywna i kogokolwiek obrażająca” – wyjaśniła Rotkiel.

źródło: „kobieta.wp.pl”