Stan zdrowia spikerki, która stała się legendą TVP, jest coraz gorszy z dnia na dzień. Niedawno małżonek prezenterki, Krzysztof Baranowski odwiedził Bogumiłę w dniu swoich urodzin. Nie przekazał radosnej nowiny.

Dziennikarka i prezenterka Bogumiła Wander przez 5 dekad piastowała stanowisko jednej z najbardziej atrakcyjnych i popularnych prezenterek TVP.

Zawsze dbała o swój nienaganny wygląd, a profesjonalizm i urok osobisty szły w parze z jej urodą.

Choroba zmienia dziennikarkę

Po zniknięciu z Telewizji Polskiej dziennikarka zdecydowała się na ślub ze swoim wieloletnim partnerem Krzysztofem Baranowskim, z którym spędziła wspaniałe życie. Wspólnie wychowali syna prezenterki, Marka Żołędziowskiego. Jak okazało się przed pięcioma laty, ich szczęśliwe życie zakłóciła poważna choroba dziennikarki.

Musiała ona trafić do specjalnej placówki z powodu Alzheimera. Mąż pani Bogumiły przechodzi teraz bardzo trudne chwile, gdyż jak wyznał jakiś czas temu w wywiadzie, jego żona praktycznie zniknęła i zaczęła mieć potrzebę opieki całodobowej. Dlatego właśnie z ich domu w Konstancinie przewieziono ją w karetce do ośrodka.

Krzysztof Baranowski przyznał w jednym z wywiadów, jak ciężko jest mu zmagać się z krytyką z powodu przekazania żony pod opiekę specjalistów — Pojawiają się w stosunku do mnie zarzuty, że zostawiam ją w domu opieki, a sam urywam się z naszego życia i uciekam daleko. To, że ludziom przychodzą do głowy takie myśli, są poza moimi możliwościami, żeby przekonać ich, jak bardzo się mylą i jak inaczej wygląda rzeczywistość. [...] Ja już urobiłem się po łokcie. Nie było pielęgniarki, która sprostałaby potrzebom mojej żony i nie była to kwestia funduszy — tłumaczył.

Jak donosi "Super Express", po ostatniej wizycie u żony pan Krzysztof przyznał, że choroba ją zmienia, a jej stan w żaden sposób nie ulega poprawie.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Zrobiła wszystko, by pozbyć się synowej": Szybko tego pożałowała

Zerknij: Anna Cieślak szczerze o związku z Edwardem Miszczakiem. Zdradziła całą prawdę