Barbara Sienkiewicz straciła życie 7 czerwca 2024 roku, a z jej pochówkiem czekano 20 dni. Ciało artystki spoczęło na Cmentarzu Północnym.

Popularność Barbary Sienkiewicz znacznie wzrosła po tym, gdy media nagłośniły jej późne macierzyństwo. 60-letnia wówczas artystka powiła bliźnięta Anię i Piotrusia. Kobieta w wielu wywiadach przyznała, że zmagać się musi z ogromną krytyką i hejtem, gdyż znaczna część komentujących ludzi stwierdziła, że było to zbyt późne macierzyństwo, co negatywnie wpływa na przyszłość dzieci.

Dzieci aktorki miały na twarzach ciemne okulary podczas czuwania w kaplicy Zdjęcie TUTAJ

Po stracie mamy Ania i Piotruś zostali przekazani w ręce pracowników ośrodka interwencyjno-wychowawczego, a stamtąd pod pieczę rodziny zastępczej. Dwa tygodnie zajęło ustalenie personaliów osoby wyznaczonej przez Barbarę Sienkiewicz w testamencie do opieki nad jej dziećmi.

Niedawno media obiegła informacja, że osoba ta zgłosiła się do odpowiednich organów i zadeklarowała chęć spełnienia ostatniej woli aktorki.

Barbara Sienkiewicz w jednym z wywiadów przyznała, że zapragnęła być mamą po raz pierwszy po rozmowie z lekarzem, który poinformował ją, że biologicznie jest kobietą młodą, co ją bardzo zdziwiło i jednocześnie mocno wryło się w jej psychikę.

Twierdziła, że poczuła ogromną szansę na sukces w kwestii zostania mamą. Jako aktorka grywała zwykle role epizodyczne. Można ją było zobaczyć w "Klanie", "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Daleko od noszy" lub "Ranczo"...

Pogrzeb, źródło: YouTube/Super Express
Pogrzeb, źródło: YouTube/Super Express

Jak donosi "Super Express", na uroczystości pogrzebowej zjawiły się tłumy żałobników, w tym sąsiadów, znajomych i dzieci aktorki.

Zobacz zdjęcie TUTAJ

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00, po czym organista odegrał pieśń "Dobry Jezu a nasz panie", co wywołało łzy u niektórych obecnych. Potem było czytanie Listu świętego Pawła apostoła do Rzymian.

Zobacz zdjęcie TUTAJ

Reszta mszy przebiegła w bardzo smutnej i uroczystej atmosferze. Po jej zakończeniu żałobnicy wyszli z budynku kościoła, by orszakiem pogrzebowym ruszyć na cmentarz. Aktorka spoczęła w grobie o 11:58. Zobacz zdjęcie TUTAJ.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Wróciłam do byłego męża po 10 latach": Myślałam, że się pobierzemy, a on nadał mi status kochanki

Zerknij: Bramkarz Łukasz Skorupski na ustach całej Europy. Wygłosił apel do Polaków