49-latek zmarł w niedzielę po południu, co potwierdziły służby ratunkowe w Honolulu na konferencji prasowej.

49-letni Tamayo Perry, znany z ról w filmie "Aniołki Charliego: Full Throttle" i "Blue Crush", został zaatakowany przez rekina w pobliżu Wyspy Koziej.

Aktora pożarł rekin!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Paul Cohen (@photogordinho)

Służby ratunkowe odpowiedziały na wezwanie i przybyły na plażę Malaekahana. Perry, ratownik Ocean Safety i instruktor surfingu, został przywieziony na brzeg skuterem wodnym, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili jego zgon, według Shayne Enright z Departamentu Służb Ratunkowych Honolulu.Urodzony po wschodniej stronie Oahu, Perry surfował profesjonalnie przez ponad dekadę.
W notatce na Oahu Surfing Experience, gdzie był instruktorem, opisał swoje doświadczenia w surfowaniu na "najbardziej śmiercionośnej fali świata".

"Ten mały chłopiec z wyspy może walczyć z najlepszymi na świecie" - napisał.
Powiedział również, że kilka lat temu brał udział w "dziwnym wypadku, który przerodził się w niemal śmiertelne doświadczenie".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @tradewindsurf

Perry nie wyjaśnił, na czym polegał incydent, ale powiedział, że stało się tak z powodu "braku świadomości" kogoś innego.

Pełniący obowiązki szefa Honolulu Ocean Safety Kurt Lager powiedział, że Perry był "ratownikiem kochanym przez wszystkich", dodając, że był dobrze znany na północnym wybrzeżu Oahu, a także na całym świecie.

Burmistrz Rick Blangiardi przemawiając na konferencji prasowej, powiedział: "Tamayo był legendarnym i szanowanym wodniakiem, dorastał tutaj i był wspaniałym członkiem naszego zespołu ds. bezpieczeństwa na oceanie".

Powiedział, że otrzymanie takiego telefonu w niedzielne popołudnie jest "trudne do wyobrażenia" i wezwał, aby zostawić w spokoju rodzinę Perry'ego w żałobie.