Księżna Kate przeżywa obecnie niezwykle trudny czas po diagnozie nowotworowej, którą otrzymała kilka miesięcy temu. Od momentu ogłoszenia choroby, Kate zdecydowała się skupić wyłącznie na powrocie do zdrowia, rezygnując z publicznych wystąpień. W piątkowy wieczór, 14 czerwca, księżna postanowiła podzielić się z fanami swoim samopoczuciem i zapowiedzieć swoje pierwsze publiczne pojawienie się na paradzie Trooping The Colour.


Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudne dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Zarówno król Karol III, jak i księżna Kate zostali w podobnym czasie zdiagnozowani z rakiem. Pomimo choroby, Karol III nie zrezygnował z pełnienia swoich obowiązków, natomiast księżna Kate postanowiła skupić się na leczeniu i przez dłuższy czas nie pojawiała się publicznie.


W piątek wieczorem Kate zamieściła post, w którym przekazała fanom, że jej leczenie potrwa jeszcze kilka miesięcy. Wyraziła nadzieję, że wkrótce będzie mogła wrócić do swoich obowiązków. "Mam zarówno gorsze, jak i lepsze dni, ale jestem pełna nadziei na przyszłość" - napisała księżna. Ku radości wielu, zapowiedziała również, że pojawi się na corocznej paradzie Trooping The Colour.


Fani z niecierpliwością czekali na pojawienie się księżnej Kate na Trooping The Colour. I rzeczywiście, księżna dotrzymała słowa. W sobotę, po raz pierwszy od ogłoszenia choroby, pojawiła się publicznie na paradzie, co wywołało ogromne poruszenie i radość wśród jej zwolenników.


Na pierwszych zdjęciach i nagraniach z wydarzenia można zobaczyć Kate w eleganckim jasnym kostiumie i kapeluszu, co wywołało falę pozytywnych komentarzy w mediach społecznościowych. Po paradzie planowane jest również pojawienie się księżnej na słynnym balkonie Buckingham Palace wraz z pozostałymi członkami rodziny królewskiej.

Jej obecność na tym wydarzeniu pokazuje, że mimo trudnych chwil, księżna jest zdeterminowana, aby wrócić do pełnienia swoich obowiązków. Fani i sympatycy trzymają kciuki za jej szybki powrót do zdrowia i dalsze pojawienia się na kolejnych ważnych wydarzeniach.


To też może cię zainteresować: Koniec spekulacji! Księżna Kate ujawnia prawdę o swoim stanie zdrowia. Wydała oficjalne oświadczenie


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Młody polski piłkarz brutalnie zamordowany. Wiadomo, co czeka sprawców w więzieniu