W obliczu niepewności dotyczącej stanu zdrowia księżnej Kate, która wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów i społeczeństwa, żona księcia Williama postanowiła przerwać milczenie. W piątkowy wieczór na jej oficjalnym Instagramie pojawiło się szczere oświadczenie, w którym księżna opowiada o swoim samopoczuciu i dziękuje za wsparcie.


Księżna Kate, która niedawno oficjalnie ogłosiła swoją walkę z nowotworem, zdecydowała się na osobisty wpis, by uciąć wszelkie plotki i spekulacje na temat jej stanu zdrowia. W emocjonalnym oświadczeniu, które poruszyło serca wielu, Kate napisała:


"Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz poddać się wypoczynkowi ciała. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie."

Kate opisała, jak wygląda jej codzienność podczas leczenia. Mimo trudności związanych z chemioterapią, księżna stara się cieszyć każdą chwilą, kiedy czuje się lepiej. Podkreśliła, że leczenie będzie trwało jeszcze kilka miesięcy, a w dni, kiedy czuje się wystarczająco dobrze, angażuje się w życie swoich dzieci oraz podejmuje domowe obowiązki.


"Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne dzieci, spędzam czas osobisty na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam pracować w domu."


Księżna Kate wyraziła również swoją wdzięczność za wszelkie słowa wsparcia, które otrzymała w ciągu ostatnich miesięcy. Te gesty otuchy, jak sama przyznała, pomogły jej i Williamowi przetrwać trudne chwile.


"Jestem pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem i zachętą, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę zmieniło świat Williama i mój, pomogło nam obojgu przetrwać trudniejsze chwile" - napisała Kate.


Księżna dodała również, że uczy się cierpliwości i akceptowania każdego dnia takim, jaki jest. Podkreśliła znaczenie słuchania swojego ciała i pozwalania sobie na niezbędny czas na uzdrowienie.


"Uczę się cierpliwości, szczególnie w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień takim, jaki jest, słucham mojego ciała i pozwalam sobie na wykorzystanie tego tak potrzebnego czasu na uzdrowienie. Dziękuję bardzo za nieustające zrozumienie i wszystkim, którzy tak odważnie podzielili się ze mną swoimi historiami."


Oświadczenie księżnej Kate spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony jej zwolenników, którzy docenili jej szczerość i otwartość w tak trudnym dla niej czasie.

To też może cię zainteresować: Katarzyna Dowbor zdradziła wysokość swojej emerytury. Stan konta mocno ją zaskoczył


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Moja synowa dawała swojej matce wszystkie pieniądze": Teraz błaga mnie o pomoc